Çukurova Balkon

Çanakkale Seramik'ten bakteri üretmeyen Ecocarat Seramik

Çanakkale Seramik'ten bakteri üretmeyen Ecocarat Seramik Çanakkale Seramik'ten bakteri üretmeyen Ecocarat Seramik

Çanakkale Seramik ve Kalebodur, bakteri üretmeyen Ecocarat Seramik'i satmaya başlayacak


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Çanakkale Seramik&Kalebodur, formülü Japon Devlet Masası'nda gizli olan ve sadece Japon firması Inax tarafından üretilen Ecocarat Seramik'i showroomlarında satışına başlayacak. Ecocarat'ın en büyük özelliği özel formülü sayesinde mikropların yayılmasını engellemesi, bunun yanı sıra nem, sigara dumanı , bakteri ve küf üretmesinin engellenmesi. 2007 yılından itibaren Global Group tarafından Türkiye'ye getirilmeye başlanan Ecocarat Seramik bundan sonra Çanakkale Seramik mazağalarında da satışa sunulacak.

MÜZELER KULLANIYOR
Markayı Türkiye'ye getiren Global Group Başkanı Cüneythan Ergene, ürünün mikroorganizmaların üremesini engellemesi nedeniyle Japonya'da 11 sene önce bulaşıcı hastalıkların önlenmesi için hastane ve okullarda kullanımının zorunlu hale getirildiğini söyledi. Türkiye'de de bazı hastanelerin ürünü tercih ettiğini aktaran Ergene, ürünün okullarda da kullanılması gerektiğini belirtti. Cüneythan Ergene, "Özellikle de domuz gribi endişesinin yaşandığı günümüzde ürünün kullanımı daha kritik hale gelecek" dedi. Ergene, müzelerin de nem ve küfü engellemesi nedeniyle ürünün tercih ettiğini söyledi.

METREKARESİ 70 -100 EURO
Çanakkale Seramik Kalebodur Satış ve Pazarlama Genel Koordinatörü Bahadır Kayan ise ürünün dağıtımını bundan sonra kendilerinin üstleneceğini belirterek "Teknoloji konusunda bu ürünün bir muadili yok" diye konuştu. Ürünün odanın tek bir duvarına uygulanmasının sağlık için yeterli olacağını söyleyen Ergene metrekare fiyatının 70 ile 100 euro arasında değişeceğini kaydetti. Ergene Türkiye'deki satış hedeflerinin bir yılda 1 milyon metrekareye ulaşmak olduğunu da dile getirdi. Kaleseramik Satış ve Pazarlama Genel Koordinatörü Bahadır Kayan da Global Group'la anlaşmayı bir ay önce yaptıklarını ekim ayı sonunda Ecocarat ve Inax ürünlerinin 70 mağazada satışa sunulacağını ifade etti. Kayan, ürünün en çok tercih edildiği kullanım alanlarının konut, okul, hastane, müze, fabrika, spor salonları ve kapalı yüzme havuzları olduğunu belirtti.

JAPON DEVLETİ BULAŞICI HASTALIKLAR İÇİN YAPTIRDI
Ürün 11 yıl önce Japon devletinin kapalı ortamlardaki bulaşıcı hastalıklar karşısında 800 yıllık seramik devi INAX'a antimikrobiyel bir ürün üretmesini istemesiyle ortaya çıktı. Ecocarat'ın formülü Japon Devlet Kasası'nda saklanıyor.
Sabah

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Çanakkale'den kokuyu yok eden cephe kaplaması

Çanakkale Seramik&Kalebodur, nem ve kokuyu yok eden iç cephe kaplaması Ecocarat'ın Türkiye'de satışa sunacak

 Kaleseramik Satış ve Pazarlama Koordinatörü Bahadır Kayan, Ecocarat'ın özellikle nemin yüksek olduğu iller, hastaneler, kreşler, mutfağı açıkta olan stüdyo tipi evler, müzeler, okullar ve kütüphanelerde kullanılabileceğini söyledi.
Japon Inax'ın ürettiği Ecocarat'ın Türkiye temsilcisi Global Group Başkanı Cüneythan Ergene şunları söyledi: "Japon hükümetinin 11 yıl önce, hastanelerdeki mikrobu ve kapalı mekânlardaki bulaşıcı hastalıkları ortadan kaldırabilmek için 800 yıllık seramik devi Inax'a ürettirdiği Ecocarat, nemi yok ederek havayı steril hale getiriyor. Ecocart'la, bakteriler, duman, yemek, tuvalet gibi istenmeyen kokular yok oluyor. Ürün kirlenmiyor, yanmıyor."
Ecocarat'ın formülünün Japonya'da devlet kasasında saklandığını belirten  Ergene, ürünün Türkiye'de 2007'den bu yana satıldığını ancak Türkiye geneline ve Türk cumhuriyetlerine ulaşabilmek için Çanakkale Seramik&Kalebodur'la anlaştıklarını anlattı. Ergene, ürünün metrekare fiyatının 70 ile 100 euro arasında değiştiğini belirtti.
Milliyet

Antibakteriyel seramiği diğer ülkeler hastanede, Türkiye evde kullanıyor 
 
Hastane mikrobuna karşı volkan külünden üretilen antibakteriyel seramik, dünyada hastanelerde yaygın olarak kullanılırken, Türkiye'deki tüketim konut ağırlıklı oldu. 
 
Dünyadaki tek üreticisi Japon İnax şirketi olan ürün sağlık kuruluşları, okullar ve müzelerde sıklıkla tercih ediliyor. Türkiye'de evlerde rağbet gören ürünü Türkiye distribütörü Cüneythan Ergene, nitelikli konutlarda nemi ve kokuyu emen seramiğin yaygın olarak kullanılmasını beklediklerini söyledi.

Hastane mikrobunun oluşmasını engellemek amacıyla geliştirilen iç cephe kaplaması ürünün sahibi Japon seramik devi İnax, Türkiye ve bölgesinde büyümek için Kale Grubu'yla işbirliği yaptı. Volkan külünden üretilen, nemi ve kokuyu emme özelliğine sahip seramik benzeri Ecocarat isimli ürün, sadece Japonya'da imal ediliyor ve buradan dünyaya ihraç ediliyor. 2007 yılında Cüneythan Ergene'nin sahibi olduğu Global Grubu ile Türkiye pazarına giren ve 22 bayide satılan Ecocarat, bundan böyle Kalebodur ve Çanakkale Seramik'in 48 bayisinde de satılacak. Japonya'da hastanelerde ve okullarda zorunlu olan, dünyada kamu binaları ve işyerlerinde kullanım alanı bulan ürün, Türkiye'de ise daha çok evlerde kullanılıyor. Metrekaresi 70 ilâ 100 Euro'dan satılan ürünle bir duvarın veya duvarın bir bölümünün kaplanması, istenen etkiyi elde etmeye yeterli geliyor.

Çanakkale Seramik Genel Koordinatörü Bahadır Kayan, dünyada muadili bulunmayan bir ürün olduğu için Ecocarat'ı satma kararı aldıklarını, kendi seramik ürünleriyle bir çakışma ve rekabet olmayacağını söyledi. Kayan, "Ecocarat'ı rakip ürün görmüyoruz. İçimize sinerek çalışmayı seçtik. Teknolojik bir ürün, bu anlamda seramiğin alternatifi değil. Bu işbirliğinden geçmiş dönem üretim yaptığımız İnax'la farklı birlikteliklerin çıkacağını ümit ediyoruz." dedi.

Global şirketi başkanı Cüneythan Ergene, Ecocarat'ı, Orta Asya'dan Dubai'ye kadar uzanan coğrafyada büyütmek için İnax'ın, Türkiye'nin seramik devi Kale Grubu'nu seçtiğini ifade etti. Türkiye bölgesi için Japonya'da 1 milyon metrekare alım kotasına sahip olduğunu belirten Ergene, Kale işbirliğiyle gelen atılımla satışlarını katlamayı beklediklerini anlattı. Kale yetkilileri de, bayilerinin satış için yeterli miktarda Ecocarat stoku yaptıklarını kaydetti.

Cüneythan Ergene'nin verdiği bilgiye göre Ecocarat adlı ürün Japon Sağlık Bakanlığı'nın talebi üzerine, hastanelerde bakteri oluşmasını engellemek üzere 800 yıllık seramik üreticisi İnax şirketince geliştirildi. İnax bu ürünü Japonya'nın TÜBİTAK'ı Nagoya Ulusal Endüstriyel Araştırma Enstitüsü ile birlikte yaptı. Muadili bulunmayan bu ürünün formülü Japon devletinin kasasında saklanıyor.

Seramik gibi duvara döşenen Ecocarat yüzde 70'in üzerine çıktığında ortamdaki nemi emiyor, yüzde 40'ın altına düştüğünde içindeki nemi dışarı salıyor. Nem yüzde 70'in üzerine çıkmayınca ortamda bakteri, küf oluşmuyor, mikroorganizmalar yaşayamıyor. Japon Sağlık Bakanlığı'nın ilk geliştirme siparişi de zaten hastane mikrobu ve kapalı mekanlardaki bulaşıcı hastalığı önleme amacını taşıyordu. Ürün ortamdaki nemle birlikte sigara, yemek, tuvalet gibi kokuları da emerek yok ediyor. Hava geçirgenliğine sahip volkanik kül bazlı ürün, doğallığı bozulmaması için boyanmıyor. Yanmayan ve yangının sıçramasını önleyen ürün, kimyasal gazları da emici. Alerjik hastalığı, astımı ve romatizması olanların da tercih ettiği ürünün Türkiye'de nitelikli konutlara Kale Grubu ile girmesi planlanıyor.
İbrahim Balta/Zaman

Japonların formülünü sır gibi sakladığı 'Ecocarat' Türkiye'de

11 yıl önce Japon hükümetinin talebiyle üretilen iç cephe kaplaması Ecocarat, nemi düzenleyerek, bakterileri engelliyor. Ecocarat'ın en büyük müşterisi hastaneler

Japon hükümetinin 11 yıl önce, hastanelerdeki hastane mikrobu ve kapalı mekânlardaki bulaşıcı hastalıkları ortadan kaldırabilmek için Japonya'nın 800 yıllık seramik devi Inax'a ürettirdiği iç cephe kaplaması Ecocarat, artık Çanakkale Seramik&Kalebodur mağazalarında da satılıyor.
Çanakkale Seramik&Kalebodur, Inax'ın Türkiye temsilcisi Global Group'la anlaşarak, nanoteknolojiyle doğal hammaddelerden üretilen ve `nefes alan duvarlar' olarak bilinen Ecocarat'ı Türk tüketicilere sunacak. Tüm dünyada özellikle büyük hastane, otel ve okullarda kullanılan Ecocarat, son dönemde evlerde de yaygın olarak kullanılmaya başladı. Verilen bilgiye göre, bulunduğu kapalı ortamdaki havayı kaliteli, sağlıklı ve steril hale getiren, nem dengesini düzenleyen, buna bağlı olarak da bakteri, mikroorganizma, küf üremesi ve oluşabilecek tüm alerjik reaksiyonlarla hastalık mikroplarını ortadan kaldıran Ecocarat, kötü kokuları da yokediyor.

Formülü devlet kasasında
Ecocarat'ın geçen yıl Japonya'da düzenlenen Dünya Ekoloji Toplantısı'nda geleceğin ürünü seçildiğini belirten Global Group Başkanı Cüneythan Ergene, "O kadar önemli bir ürün ki, formülü Japon hükümetinin kasasında saklanıyor. Dünyada muadili yok, taklit edilemiyor. Japonya'da okul ve hastanelerde kullanımı zorunlu" dedi.
Ecocarat'ın yüzde 70'in üzerindeki nemi içine hapsederek, bakteri oluşumunu engellediğini kaydeden Cüneythan Ergene, bu özelliği sayesinde özelikle bulaşıcı hastalıklarla mücadele konusunda hastanelerden büyük talep gördüğünü vurguladı. Ürünün yapısında insan sağlığını olumsuz etkileyen kimyasal gaz içermediği gibi kapalı ortamlardaki tüm kimyasal gazları da ortadan kaldırdığını aktaran Ergene, "Artık tüm dünya, sağlıklı evlere kayıyor. Ecocarat ayrıca, ses geçirmiyor, kir tutmuyor, yanmıyor... NASA'da da kullanılıyor" diye konuştu.
Ecocarat'ın 2007 yılından bu yana Türkiye'de de kullanılmaya başlandığının altını çizen Cüneythan Ergene, şöyle devam etti: "Türkiye'de ilk evlerde ilgi gördü. Ürünü bir duvara kaplamak bile yeterli oluyor. Bunun dışında beş altı büyük hastanede de kullanılıyor. Özellikle okul ve çocuk yuvalarında da yaygınlaşması gerekiyor. Bizim yıllık 1 milyon metrekarelik kapasitemiz var, bunu değerlendirmek istiyoruz. Dünyada kapalı yüzme havuzları ve müzelerde de Ecocarat'a yoğun talep var. Türkiye'de de müzeler için böyle bir çalışma yapılacak. Bir de önümüzdeki günlerde Genelkurmay Başkanlığı ile bir projeye başlayacağız."

Metrekaresi 100 avro
Ecocarat'ın 90'ın üzerinde modeli olduğunun da altını çizen Ergene, metrekare fiyatlarının 70-100 avro arasında değiştiğini söyledi. Ecorat'ın nefes alan özelliği sayesinde kullanım ömrünün de sonsuz olduğunu aktaran Ergene, Türkiye'de de gitgide yaygınlaşmasını beklediklerini ifade etti.
Ecocarat, yanmazlık özelliğiyle de duvar ve tavan kaplamalarında farklı bir alternatif oluşturuyor. Mekanın tamamı yerine tek duvarın kaplanmasıyla da aynı fonksiyonu yerine getirebilen Ecocarat, leke tutmuyor ve herhangi bir zedelenmeye karşı da bozulmuyor. Kaleseramik Satış ve Pazarlama Koordinatörü Bahadır Kayan da, Ecocarat'ı `akıllı ürün' olarak lanse ettiklerini vurgulayarak, önümüzdeki dönemde Türkiye'de gitgide yaygınlaşacağını ifade etti.
Radikal