Çankaya'da imar sorunu çözülecek!

Çankaya'da imar sorunu çözülecek! Çankaya'da imar sorunu çözülecek!

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Çankaya’ya Belediyesi’nin Zafertepe Mahallesi’nin ‘imar sorunun çözülmesi ve yeni imar planı düzenlenmesi’ dolasıyla düzenlediği programa katıldı.


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Çankayalılara bir müjdesi olduğunu belirten  Ankara  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, “Çankaya Belediyesi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden epeyce alacağı var. İnşallah bu alacaklarını tahsil etmek üzere Çankaya Belediyesi’ne pozitif ayrımcılık yapacağız, borçlarımızı ödeyeceğiz” dedi. Yavaş, özetle şunları söyledi:

“Önceliğimiz Ankara’nın ekonomisini ayağa kaldırmak. İlk yapacağımız iş; Ankara’da fuar alanını bitirmek. Fuar alanını bitirdiğiniz zaman oradaki sanayicimiz, esnafımız orada mallarını sergilemek sureti ile daha iyi pazarlayacaklar. Bunu yaptıkları için de daha çok üretme ihtiyacı ve daha çok üretmek için de işçi çalıştırma ihtiyacı olacak dolayısıyla istihdam olacak.

İMAR PLANINI TAMAMLADIK

Çankaya Belediyesi’nin Zafertepe Mahallesi’ndeki programda sanatçı Koray Avcı konser verdi. Konserde konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Hiçbir kâr, rant amacı gütmeden Zafertepe Mahallemizin imar planını tamamladık. Yıllardır çözüme kavuşması için beklenen Zafertepe’nin imar sorunu çözüldü. En kısa zamanda tüm bu bölgenin kaderi tamamen değişecek” dedi.