Çukurova Balkon

Canon'un temsilcisi Erkayalar, Kapadokya'da lüks mağara otel kuruyor

Canon'un temsilcisi Erkayalar, Kapadokya'da lüks mağara otel kuruyor

Fotoğrafçılık sektörüne 25 yıl önce Sirkeci'de perakende satış mağazası ile giren ve 1990 yılında Canon fotoğraf ve video ürünlerinin Türkiye Temsilciliği'ni alan Erkayalar Fotoğraçılık'ın sahipleri Mustafa, Selahattin ve Alaaddin Çankaya kardeşler, 10 mi


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!
Kapadokya'nın panaromik görüntüsüne sahip Uçhisar Tepesi'de geleneksel dokuyu bozmadan inşa edilen, Cappadocia Cave Resorts&Spa'nın 85 odası da birbirinden farklı tasarlandı. Erkayalar Fotoğrafçılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çankaya, insanların deniz, kum, güneş turizminden sıkıldığını, bunun yerine kültür, sağlık ve alternatif turizm olgusuna yöneldiğini belirterek, Kapadokya'nın da kültür turizminin 12 ay yapıldığı bir yer olduğunu söyledi.


BEĞENDİ AYNI GÜN SATIN ALDI: Mustafa Çankaya, 2004'te tatile gittiği Kapadokya'da kahvaltı yaparken, bugünkü otelin bulunduğu alanın manzarasını çok beğendi. Canon'un bayii toplantıları için 20 odalı küçük bir otel yapmayı düşünüp, araziyi satın aldı. Yandaki araziyi de satın alan Çankaya, projeyi, uluslararası hizmet verebilecek boyutta bir butik otel yatırımına dönüştü. 85 oda, 170 yatak kapasiteli, 1500 metrekare SPA alanına sahip otelde, iki toplantı odası, üç restoran, üç bar bulunuyor. Otelin şarap kavında yörenin özel üretim şaraplarının da dahil olduğu geniş bir koleksiyon var. SPA ünitesinde, kapalı yüzme havuzu, buhar odası, sauna, kar odası, macera duşu, tuz odası, iki Türk hamamı, dinlenme alanları, özel terapi ve kürler için masaj ve jakuzi odaları, dinlenme salonları ile güzellik merkezi bulunuyor.


10 MİLYON DOLAR: Erciyes Dağı, Kapadokya ve Uçhisar manzaralı yüzme havuzu, güneşlenme terasları bulunan, odaları semi klasik, modern, minimalist, rustik ve klasik olarak döşenen otel, 10 milyon dolara mal olacak. Divanlı, Çatalkaya, Göreme ve Tekelli Evleri olmak üzere dört farklı konsepte dekore edilen odalarda jakuzi ve hidromasajlı duş da bulunuyor.


MUSTAFA KÜÇÜK/HÜRRİYET