Çavuşbaşı'nda belediye binası bile kaçak!

Çavuşbaşı'nda belediye binası bile kaçak!Fatih Sultan Mehmet köprüsüyle Anadolu yakasına geçtikten sonra sol tarafta göreceğiniz yerleşim yeri Kavacık'tır.


Sola bakmaya devam ederseniz biraz sonra Kavacık'ta binalar biter, yol boyunca orman başlar. Kavacık'tan başlayarak Şile yolu kavşağına varıncaya kadar devam eden ormanlık alan Çavuşbaşı ormanıdır.

Sürücü koltuğunda değilseniz, ormanın içindeki yama gibi mahalleleri, 5 - 6 katlı apartmanları daha rahat görürsünüz. Milliyet Emlak'ta yer alan habere göre bu gördüğünüz sadece buzdağının su üstünde gördüğünüz kısmıdır. Zamanınız varsa Kavacık'tan girerek Çavuşbaşı'nı şöyle bir yakından görün. Dehşete kapılacaksınız.

Habere göre, belediye binasının bile kaçak olduğu yerde yasadışı bir şehir inşa edilmiş durumda. Vadilerdeki lüks sitelerdi gördüğünüzde dudağınız uçuklayacak. Üstelik bu daha iyi günleri. Arazi keneleri pusuya yatmış, ellerini oğuşturarak 2-B affını bekliyor. İddiaya göre hükümet orman özelliğini kaybeden bu yerleri, rant için buralarını işgal eden `arazi keneleri'ne satmayı planlıyor...

Onca kaçak yapıya rağmen burası orman özelliğini kaybetmedi hala. Ama 2-B affı çıkarsa burası da birkaç yıl içinde Sultanbeyli gibi olacak.
 
Gerçi affın çıkmasına da gerek kalmadı. Hükümet bir yasa çıkararak İstanbul'da yen ilçeler oluşturdu, ilçe sınırlarını değiştirdi. Yeni ilçelerden biri de Çekmeköy, Çavuşbaşı beldesi de Çekmeköy'ün bir mahallesi haline dönüştürüldü. Yasa seneye yürürlüğe girecek.

İlçe sınırları genişleyen her belediye gibi Çekmeköy Belediyesi'nin ilk icraatı da bu yeni toprakları imara açmak olacak. 2-B affı çıkmasa bile imara açıldığında Çavuşbaşı'nın kaçak apartmanları ve villaları, affa uğrayacak.

Onunla da kalsa iyi. Asıl talan ondan sonra başlayacak.

Milliyet Emlak