Cendere Vadisi'ne 200 milyon dolar!

Cendere Vadisi'ne 200 milyon dolar! Cendere Vadisi'ne 200 milyon dolar!

Türkiye'nin lider bilişim teknolojileri grubu lndex Grup, inşaat sektörünün güvenilir markası Seba İnşaat ile iş birliğine giderek ofis, restoran ve dükkanlardan oluşacak Seba Office Boulevard projesini hayata geçirdi.Türkiye'nin lider bilişim teknolojileri grubu lndex Grup, inşaat sektörünün güvenilir markası Seba İnşaat ile iş birliğine giderek ofis, restoran ve dükkanlardan oluşacak Seba Office Boulevard projesini hayata geçirdi. 


İş birliği kapsamında lndex Grup şirketi Teklos A.Ş. ile Seba İnşaat arasında gayrimenkul alanında Hasılat Paylaşım Sözleşmesi imzalandı. 


Şehrin yeni iş ve yaşam merkezinde Tamamen ofis alanından oluşacak Seba Office Boulevard projesi Kağıthane Cendere'de, 24.651 metrekarelik alan üzerinde yükselecek. 


66.750 metrekare satılabilir alan, 5 adet blok ve 204 adet bağımsız bölümden oluşan proje 188 adet ofis, 3 adet restoran ve 13 adet dükkan olarak inşa edilecek. Cendere Kentsel Planlama Projesi kapsamındaki ilk iş yeri projesi olan Seba Office Boulevard'ın 1 Mayıs 2017'de tamamlanması hedefleniyor. Seba Office Boulevard projesi, iş dünyasının kalbinin attığı Levent, Maslak, Mecidiyeköy ve Taksim gibi merkezlerin yanı sıra TEM Otoyolu ve E-5 gibi ana bağlantı yollarına yakın konumuyla dikkat çeken Cendere Vadisi'nde yer alacak. 


200 milyon dolar satış değeri lndex Grup ile Seba İnşaat arasındaki iş birliğine aynı bölgede üç arsa sahibi daha ilave edildi. Bu kapsamda lndex Grup şirketi Teklos A.Ş. %40,5, diğer arsa sahipleri %6, yüklenici Seba A.Ş. ise %53,5 oranlarında hasılat payına sahip olacaklar. 200 milyon ABD Doları satış değeri hesaplanan projede, Teklos A. Ş. 'nin elde edeceği asgari tutarın yaklaşık 80 milyon ABD dolarının üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Projenin mimari tasarımını Koray Yavuzer Mimarlık üstlenirken, yapılan mimari tasarım European Property Avvards tarafından ödüle layık görüldü. Proje A (6 kat), B (5 kat), C (6 kat), D (12 kat) ve E (1 kat) olmak üzere 5 bloktan oluşuyor. 


16.000 metrekare yeşil alan Seba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Keçeli ise şunları söyledi: "Amacımız İstanbul'un yeni ticaret, sanat, kültür ve eğitim merkezi olan Cendere vadisine, tam kapsamlı bir ofis projesiyle değer katmaktır. 


16.000 metrekare yeşil alanı, ortak sosyal alanları ve tam bahçe kullanımı gibi öğeleriyle Seba Office Boulevard iş ile yaşam dengesini yenilikçi bir yaklaşımda buluşturacaktır." Yatay ofis konsepti Projenin mimari tasarımını üstlenen Koray Yavuzer, Seba Office Boulevard'a dair şu bilgileri paylaştı: "Seba Office Boulevard'ı gökdelen ve plazalarda yer alan ofislere kıyasla çok daha insancıl, hızlı, fonksiyonel ve verimli bir yaklaşım olan 'yatay ofis' konsepti ile tasarladık. Bu sayede geleneksel yaklaşımda belirli kalıplara sıkışmış olan iş yaşamını önemli sosyalleşme öğeleriyle harmanlayabiliyoruz. Kuzey Ormanlarımdan gelen taze hava akışını kesmeyen, az katlı yatay projemizde yer alan ofisler sundukları orman manzarasıyla üretkenliğe ilham katacaktır." 


Tünaydın