Çengelköy'e markalı konut üreticilerinin ilgisi arttı!

Çengelköy'e markalı konut üreticilerinin ilgisi arttı!

Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram, Çengelköy'ün sahip olduğu eski yapı stokunu daha nitelikli ve yeni yapı stoku ile değiştirme sürecinde olduğunu ifade etti. 
İstanbul Anadolu Yakası'nın önemli merkezlerinden Üsküdar, sahip olduğu eski yapı stokunu, nitelikli yeni yapı stoku ile değiştirme sürecine girmesi dolayısıyla markalı konut geliştiricilerinin dikkatini çeken bir bölge haline geldi.

Son yıllarda ulaşım alternatifleri ve kentsel dönüşüm projeleriyle de desteklenen bölgede, satış değerlerini etkileyen faktörlerin başında ise boğaz manzarası geliyor.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre Üsküdar'ın sahil hattı Beylerbeyi, Çengelköy aksı ile Altunizade bölgeleri üst gelir grubuna hitap eden yerlerin bulunmasından ötürü, lüks konut açısından gelişmeye açık ve talep gören bölge olarak dikkati çekiyor.

Son yıllarda ulaşım alternatifleriyle de konuşulan bölgedeki değeri fark ederek Çengelköy'ü proje alanı olarak seçen Omran İnşaat da ilk büyük konut projesi "Kasr-ı Âlâ"yı bu bölgede inşa etmeye başladı. Ardından bu bölgede "Kasr-ı-Derya" ve 'Kasrı-Ahsen" projelerini de hayata geçirmek üzere planlarını revize etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram, Türkiye'de marka olmayı hedeflediklerini vurgulayarak, "Türkiye yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu ülkeye güveniyoruz. Burada kalıcı olmak istiyoruz." dedi. 

Bayram, ilk etapta kendilerine seçtikleri bölgenin, potansiyel gördükleri Çengelköy olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Çengelköy, eski bir yerleşim yeri olmasından dolayı sahip olduğu eski yapı stokunu daha nitelikli ve yeni yapı stoku ile değiştirme süreci içerisindedir. Söz konusu değişim, ilçenin ulaşım alternatifleri ve kentsel dönüşüm projeleri ile de destekleniyor. Bölgede, satış değerlerini etkileyen faktörlerin başında manzara geliyor. Özellikle boğaz manzarasına sahip konutlarda oturmak isteyen aileler için cazibe oluşturuyor. Çeşitli ulaşım alternatiflerine yakın konumda olması, bölgenin tercih edilirliği açısından avantaj olarak görülüyor. Bu da markalı konut geliştiricilerinin bölgeye olan ilgisini artırıyor. Çengelköy'de, tamamlanan ve inşaat aşamasında olan çok sayıda markalı konut projesinin yer aldığını görüyoruz." dedi.