Cer Çelik, Cer Yapı'yla gayrimenkule iddialı girdi

Cer Çelik, Cer Yapı'yla gayrimenkule iddialı girdiGayrimenkul sektörüne hızlı bir giriş yapan Cer Yapı, pilot bölge olarak şeçtiği Bayramoğlu - Tuzla arasında 5 yıl içinde 2 bin 500 konut yapmayı hedefliyor
Uzanlar'ın İzmir'deki Metaş fabrikasını TMSF'den alarak 300 milyon dolarlık yatırımla ayağa kaldıran Cer Çelik, gayrimenkul sektörüne adım attı. Cer Grup bünyesindeki tüm gayrimenkulleri Cer Yapı'ya kaydıran ve büyük bir arsa portföyüne sahip olan firma, İstanbul Bayramoğlu'nda 2 bin 500 konut yapmayı hedefliyor.


Cer Yapı İcra Kurulu Başkanı Zeki Tanyeri, Tuzla ile Bayramoğlu arasını pilot bölge olarak seçtiklerini belirterek "Bölgede 5 yıl içinde tamamı kendi arsalarımız üzerinde 2 bin 500 konut yapmayı hedefliyoruz " dedi.


Bölgedeki ilk projeleri olan Gala Town'da alışveriş merkezi, 68 odalı otel ve 630 konut bulunduğunu belirten Tanyeri, konutların 1 aylık kampanyayla metrekaresi 1.087 dolardan satılacağını açıkladı.


 


Boğaz'da 13 lüks villa, Kartal'da 5 yıldızlı otel


Zeki Tanyeri, İzmir'de de bazı projeleri hayata geçirmek istediklerini fakat ilk planda İstanbul Kartal'da kendi arazileri üzerinde bir otel yapacaklarını belirtti. 250 yataklı ve 5 yıldızlı olacak otelin inşaatına 2008 yılında başlanacağını belirten Zeki Tanyeri, İstanbul Kandilli'de aldıkları 13 villalık Kandilli Evleri projesiyle de iddialarını gösterdiklerini ifade etti. Tanyeri, şunları söyledi:


" Lüks segmentteki bu projede 1 dönüm arazide 650 metrekarelik oturum alanı bulunan boğaz manzaralı villalar yeralıyor. 2.5 milyon dolardan başlayan villaların fiyatları 4 milyon 700 bin dolara kadar çıkıyor. Villaların satışına yılbaşından sonra başlanacak. Kandilli'de 13 villa yapılabilecek bir başka arazi yok. Bu nedenle bu proje çok önem taşıyor. Biz de burayı alarak sektördeki iddiamızı ortaya koyduk." (Milliyet)