Cezayir'in 'TOKİ'si İttifak İnşaat'ı seçti

Cezayir'in 'TOKİ'si İttifak İnşaat'ı seçti Cezayir'in 'TOKİ'si İttifak İnşaat'ı seçti

Cezayir'deki TOKİ muadili kurumun 2 bin konutluk ihalesini, Realistanbul projesini ile gündeme gelen İttifak İnşaat kazandı


Geçtiğimiz hafta Realistanbul projesinin temellerini atan İttifak İnşaat, bir yandan da yurtdışı projelere yönelmeye başladı.  TOKİ  ve KİPTAŞ'a yaklaşık 4 bine yakın konut yapan, şu anda da KİPTAŞ'la 550 konutluk, TOKİ'yle 1200 konutluk projeye devam eden İttifak İnşaat, 300 konutluk Realistanbul dışında, Vakko'nun arazisinde bir alışveriş merkezi projesi, Ümraniye'de de ofis-site projesi yürütüyor. Realistanbul'un satış ofisinde görüştüğümüz İttifak İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Kaya, küresel kriz nedeniyle oluşan talep daralması yüzünden yurtiçinde yeni projelere başlayamadıklarını ancak yurtdışı işlere ağırlık vermeye başladıklarını söyledi. Kuzey Afrika'da birkaç girişimlerinin olduğunu ve Cezayir'in TOKİ muadili devlet kurumunun işini aldıklarını bildiren Kaya, projeyi ortak almadan tek başlarına yapacaklarını kaydetti.
DEVAMI GELECEK

Sözleşme imzalamak için bugünlerde Cezayir'e gideceklerini belirten Kaya, "Onların da çok ciddi konut ihtiyacı varmış. Biz 2 bin konut ihalesi aldık ama devamında 12 bin konut aldık. Bunu da size verelim diyorlar ama biz önce bir görmek istiyoruz. Yurtdışına ilk kez çıkıyoruz. Daha önce Gürcistan'da bir proje almıştık. tamam gidiyoruz derken savaş patlak verdi" dedi.

Yenişafak