Çim evler geliyor

Çim evler geliyorBu yıl beşincisi düzenlenecek olan Çatı ve Cephe Sistemleri Fuarı'nda, dünyada bir başka benzeri olmayan yeni bir ürün sergilenecek.


13-16 Mart tarihleri arasında CNR'da beşincisi düzenlenecek olan Çatı ve Cephe Sistemleri Fuarı'nda Nurteks Halı tarafından üretilen "Grass Siding" isimli bu yeni ürün, binaların dış cephesine giydirilerek, ısı, ses ve suya karşı yalıtımı da sağlanıyor. Halı sahalarda uygulanan suni çimin bir benzeri olan bu ürün, özel bir yapıştırıcı maddeyle binaların dış yüzüne kolayca uygulanabiliyor. İlk uygulamaya Kurtköy'deki bazı F1 konutlarında başlanan sistemin binalara uygulama metrekare fiyatı ise 20 Euro ile 30 Euro arasında değişiyor.

1972 yılından beri faaliyet gösteren Nurteks Halı Sanayi, 35 yıllık tecrübesinin sonucunda geliştirdiği bu üründe zemin halılarında kullanılan teknolojiden de yararlanıldı. Türkiye'de ilk suni çim sahalarını 1983 yılında yapılmaya başlanmasına öncülük eden Nurteks, daha sonraki yıllarda futbol sahaları, golf, tenis gibi spor tesisleri için de suni çim halı üretti. Spor alanlarınında sonrada binalar için üretilen grass siding'in üretim tekniği açısından dünyada bir benzeri bulunmuyor. Nurteks Halı, uygulama tekniği açısından şalama ile yapıştırılan ilk dekoratif dış cephe kaplama malzemesi olma özelliği olan çim halı ile binalara farklı bir görünüm kazandırıyor. Grass Siding binaların dış cephesine kaplandığında doğal çim görüntüsü sağlanıyor. 13-16 Mart tarihlerindeki Çatı-Cephe Sistemleri Fuar'ında uygulamalı olarak tanıtılacak olan "Grass Siding" in, binaların dış cephesine kaplandığında estetik ve doğal görünümün yanında, su, ısı ve ses yalıtımı sağladığı üniversite raporlarıyla kanıtlanmış..

Kaynak: Hürriyetemlak.com