Çukurova Balkon

Cindere'de kira yardımı yapılacak!

Cindere'de kira yardımı yapılacak! Cindere'de kira yardımı yapılacak!

Veysel Tiryaki, kentsel dönüşüm sürecini, mahalle sakinleriyle birlikte değerlendirdi Hüseyin Gazi Kültür Merkezi'nde gerçekleşen mahalle toplantısında Tiryaki, Beşikkaya Cinderesi bölgesinde 230 kişiye tapu verdiklerinin altını çizdi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Beşikkaya Mahallesi Cinderesi bölgesini kapsayan kentsel dönüşüm sürecini, mahalle sakinleriyle birlikte değerlendirdi. Hüseyin Gazi Kültür Merkezi'nde gerçekleşen mahalle toplantısında Tiryaki, Beşikkaya Cinderesi bölgesinde 230 kişiye tapu verdiklerinin altını çizdi. Cinderesi mevkiinde yaşayan vatandaşlara seslenen Tiryaki, "Bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının başlaması için mahalle sakinlerinin yüzde 90 oranında mutabakata varması gerekiyor" dedi. 


Cinderesi Mevkii'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından "afet riski taşıyan bölge" olarak ilan edildiğini hatırlatan Tiryaki, bölgede kentsel dönüşüm projesinin uygulanması için bakanlığın imar planlanına onay vermesi gerektiğini vurguladı. 


"Bakanlık imar planlarını onayladıktan sonra bu bölgede çok hızlı bir biçimde değişim yaşanacak, okulları, sosyal donatı alanları, spor tesisleri ve sağlık merkezleriyle yepyeni bir yaşam alanı oluşturacağız" diyen Başkan Tiryaki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın gecekondusu yıkılacak olan vatandaşlara kira yardımı yapacağını söyledi.Hürriyet