13 / 08 / 2022

Çocuğunuzun geleceği için yatırımda arsa mı, borsa mı?

Çocuğunuzun geleceği için yatırımda arsa mı, borsa mı?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Çocuğunuzun geleceği için yatırımda arsa mı, borsa mı?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin o analizi...7) Arsa ve arazi fiyatları pandeminin de etkisiyle çok uçtu. yatırımcılar neyi alıp neyi sattığını bilmiyor. Rakamlar havada uçuşuyor. Gerçeklerin çok uzağında rakamlar konuşuluyor. Hayal alınıp satılıyor.

8) Son yıllarda arsa ya da arazi yatırımı yapacaklara konut yatırımını tavsiye ettim. Çünkü her konut yatırımının neredeyse yüzde 50'si arsa yatırımıdır. Hiç olmazsa ne aldığınızı bilirsiniz. Sürprizi daha az. Bu tavsiyeye devam ediyorum. Arsa ve arazi alacağınıza konut alın.

Çocuğunuzun geleceği için yatırımda arsa mı, borsa mı?

9) Konut almıyorsanız borsadan hisse senedi alın. Ama her hisse senedi alınmaz. Borsa sabır işidir. Hızlı bir şekilde, kısa sürede zengin olmak isteyenlere borsada yardımcı olmaya gönüllü manipülatör çoktur. Borsanın temel kurallarından birisi sabırdır.

10) Bedelsiz potansiyeli yüksek ve düzenli temettü veren hisse senetlerinden alanlar uzun vadede arsa ve araziden çok daha kazançlı çıkarlar. Ayrıca aldıkları temettüleri de kazançları olur.