Colins ve Loft'tan sonra gayrimenkulle büyüyor

Colins ve Loft'tan sonra gayrimenkulle büyüyor

Colin's ve Loft markalarıyla tekstil sektöründe gerçekleştirdiği büyümeyi, gayrimenkul sektörüne kaydıran Eroğlu Holding, şimdi Ümraniye'de konut ve ofis Sarıyer'de villa, Beylikdüzü'nde konut, Bursa'da konut ve işyeri, Tekirdağ, Beylikdüzü ve Merter'de a

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Colin's ve Loft markalarıyla tekstil sektörünün önde gelen kuruluşlarından Eroğlu Holding'in 2006 yılında bu yana uygulamaya koyduğu konut projelerinin sayısı 8'e ulaştı. Ümraniye'de 480 konut, Sarıyer'de 44 villa, Beylikdüzü'nde konut, Ümraniye'de ofis, Bursa'da konut ve işyeri, Tekirdağ, Beylikdüzü ve Merter'de uygulamaya koyacağı alışveriş merkezi projelerinden toplam  1 milyar dolarlık ciro elde etmeyi planladıklarını söyleyen Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, "Colins ve Loft markalarıyla tekstilde yakaladığımız başarıyı inşaat sektöründe de sürdürmek istiyoruz"dedi. 


1997 yılında kurulan ve 2005 yılına kadar 100 bin metrekarenin üzerinde fabrika ve ofislerden oluşan gayrimenkul projelerini uygulamaya  koyan Eroğlu Yapı, yeniden yapılanma sürecinin başlamasından itibaren bir çok farklı projeye de imza attı. Tekirdağ, İstanbul Ümraniye, Merter, Haliç, Rusya Moskova ve Tataristan Kazan'da yaklaşık 500 bin metrekarelik kapalı alana sahip konut, ofis ve alışveriş merkezi inşa edecek olan firma, bu projelerden toplam 1 milyar dolarlık satış cirosu elde etmeyi amaçlıyor. Eroğlu Yapı, Türkiye'de özellikle alışveriş merkezi projelerine ağırlık veriyor. Ancak, bu açığın 2 -3 yıl içinde kapanacağını belirten Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, bu süreçten sonra ofis inşaatlarına ağırlık vereceklerini söyledi.


Vakko, Alışveriş Merkezi Olacak


Vakko'nun Merter'deki fabrika arazisini geçtiğimiz Nisan ayında 56 milyon dolara satın alan Eroğlu Holding, bu arazinin üzerine alışveriş merkezi yapacak. Vakko, 15 Ekim'de boşaltılıp yıkılması gereken binanın yıkımını fabrikası bitmediği için 15 Ocak'a erteledi. Binanın yıkımından sonra alışveriş merkezi projesine başlayacak olan firma bu projeden 300 bin dolar gelir bekliyor. Projenin mimarisiyle farklılığı yakalamak istediklerini, bu nedenle proje yarışması düzenlediklerini belirten Eroğlu Yapı CEO'su Ramadan Kumova, "Buraya sıradan bir alışveriş merkezi yapmak istemiyoruz. İnsanların alışveriş yapıp aileleriyle birlikte vakit geçirecekleri bir yaşam merkezi kurmak istiyoruz" dedi. Alışveriş Merkezi'ni Eroğlu tarafından mı işletileceğine yönelik soruya ise Kumova; "Dinamik bir grubuz. Alışveriş Merkezi yapmak üzere hedeflendik, satarmıyız, işletirmiyiz, yabancılarla anlaşırmıyız buna yolda karar veririz" yanıtını verdi.


Moda olduğu için girmedik


Türkiye'de tekstil sektöründe başarılı olan şirketlerin, diğer sektörlerde de başarılı olma şansının yüksek olduğunu ifade eden Eroğlu, "Hem Türkiye'de hem de yurtdışında tekstil ve inşaattan kendimize bir sepet hazırladık. Tekstilde, bu kurlarla üretim yapmak çok zor, böyle zamanlarda biz de sepette, inşaatın payını artırıyoruz" dedi.


Capitol'ü yenileyerek dünya birinciliği alan ve şu anda Akmerkez'i yenileyen Consept I ile anlaştıklarını söyleyen Nurettin Eroğlu, "Biz çok moda diye inşaat işine girmedik. Hedefimiz tekstilden sonra inşaatta da marka olmak. Daha önce kendi ofis ve fabrikalarımızı yapıyorduk. Şimdi bu işi ticarete döküyoruz. Alışveriş merkezleri, konut, villa ve ofiste ciddi projeler yapacağız." diye konuştu.


Eroğlu Yapı nerede ne yapacak?


İKİZ İSTANBUL : Ümraniye'de 480 konuttan oluşacak proje


COUNTRY HOUSES: Sarıyer'de 44 adet villadan oluşacak proje


TEKİRA: Tekirdağ'da 31 bin metrekare kiralanabilir alandan oluşan bu alışveriş merkezi projesinden 100 milyon dolar ciro hedefleniyor.


MERTER ALIŞVERİŞ MERKEZİ: 36 bin metrekare arazi üzerine inşa edilecek proje, Merter'deki eski Vakko'nun arazisi üzerine yapılacak, projeden 300 milyon dolar ciro hedefleniyor.


ÜMRANİYE OFİS: Ümraniye'de 17 bin metrekare kiralanabilir alandan oluşacak projeden 120 milyon dolar ciro bekleniyor,


BURSA KONUT VE TİCARİ: Carrefour Nilüfer'in  arkasındaki 42.700 metrekare arazi üzerine inşaa edilecek,


BEYLİKDÜZÜ ALIŞVERİŞ MERKEZİ: Keleşoğlu ile ortak oldukları proje 50 bin metrekare kiralanabilir alandan ve 30 katlı kuleden oluşacak, firma projeden 300 milyon dolar ciro hedefliyor,


BEYLİKDÜZÜ KONUT PROJESİ: Bu karma proje, 170 bin metrekare arazi üzerinde gerçekleştirilecek.


HÜRRİYET

pus