28 / 05 / 2022

Concord İstanbul'da 2. etap satışa çıktı!

Concord İstanbul'da 2. etap satışa çıktı!

Teknik Yapı, İstanbul Fikirtepe’de hayata geçirdiği Concord İstanbul konut projesinde 2. etabı satışa çıkardı. Projenin yeni etabında 553 konut ve 10 ticari birim yer alıyor.
KENTSEL dönüşümün en çok konuşulan bölgesi olan Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe’de inşa edilen Concord İstanbul konut projesinde 2. etap satışa çıktı. Teknik Yapı imzası taşıyan ve bölgede ruhsat olan 5 projeden biri olan Concord İstanbul’un 2. etabında  553 daire ve 10 ticari ünite bulunuyor. Projede daire fiyatları 338 bin 900 liradan başlıyor. Yaklaşık 650 milyon liralık bir büyüklükte olan Concord İstanbul 2. etabın inşasına Mart 2015’de başlanılması ve 36 aylık süre içinde tamamlanması hedefleniyor.


TOPLAM 1170 DAİRE VAR 


Concord İstanbul’da yer alan toplam bin 170 rezidans dairenin 617’sinin Fikirtepe’deki ilk adada olduğunu ve 1. Etap olarak satışa çıktığını hatırlatan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım şunları söyledi:  “Homeofis ve ticari birimleri barındıran karma projemizin ilk etabında yüzde 88 oranında satış oranına ulaştık. Bölgede anlaşma yaptığımız ikinci adada yükselecek olan Concord İstanbul 2. etap satışlarında da bu başarının tekrarlanacağını düşünüyoruz.”  


KDV YÜZDE 1 


Concord projesinde yer alan dairelerdeki net-brüt metrekare arasındaki oranın ortalama yüzde 32 seviyesinde olduğu için bölgedeki en avantajlı net metrekare birim fiyatına sahip olduğunu söyleyen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Projedeki yüksek satış başarısının arkasındaki nedenler Teknik Yapı güvencesi, projenin merkezi konumu, ulaşım rahatlığı ve Fikirtepe’nin geleceğin iş yaşam ve ticaret merkezi olarak özetlenebilir” dedi.  Kentsel dönüşüm kapsamı içinde olduğu için yüzde 1 KDV avantajı ile vergi ve harç muafiyetine sahip Concord İstanbul, metrobüs, metro, Marmaray, Kadıköy İskelesi ve Avrasya Tüneli gibi ulaşım akslarının arasında olmasıyla öne çıkıyor.


5 proje ruhsat aldı


Kentsel dönüşüm çerçevesinde, 1.5 milyon metrekarelik alan üzerinde 64 projenin hayata geçirileceği Kadıköy Fikirtepe’de, 5 proje ruhsat alırken, 5 projenin daha yakın zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ruhsat alması bekleniyor. Bölgede Teknik Yapı’nın yanında, Emay İnşaat, Nuhoğlu, Anka ve Baysaş inşaat da ruhsatlarını aldı.Hürriyet 
Concord İstanbul iletişim

Telefon: 444 10 08

Web: www.concordistanbul.com