Coordinat Bornova'da konutların yüzde 40'ı satıldı!

Coordinat Bornova'da konutların yüzde 40'ı satıldı! Coordinat Bornova'da konutların yüzde 40'ı satıldı!

DRC Grup tarafından Bornova Ağaçlıyol'da yapımına başlanan Coordinat Bornova projesi, aidatsız - kira garantili sistemi ve çevreci uygulamalarıyla yatırımcıların ilgisini çekiyor.
DRC Grup tarafından Bornova Ağaçlıyol'da yapımına başlanan Coordinat Bornova projesi, aidatsız - kira garantili sistemi ve çevreci uygulamalarıyla yatırımcıların ilgisini çekiyor.


DRC Grup ortaklarından Caner Tan, projenin geniş sosyal olanakları ve mimari özellikleriyle dikkat çektiğini belirterek, metroya 150 metre yakınlıkta bulunan Coordinat Bornova'nın, Yaşar Üniversitesi ve Ege Üniversitesi'ne yürüme mesafesinde olduğunu kaydetti. Teknoloji ve mühendislik olanaklarının yoğun olarak kullanıldığını belirttiği projenin, çevreci özellikler taşıdığını anlatan Tan, "Su tüketiminde kullanıcılara maddi anlamda kazanç sağlayacak bir sistem uygulayacağız. Su tüketiminin büyük bölümü klozetlerden kaynaklanıyor. Bu su sarfiyatının önüne geçmek için yağmur sularını toplayarak arıtacağız ve klozetlerde kullanılmasını sağlayacağız. Böylelikle su tüketiminde yüzde 60'a varan tasarruf yapacağız. Bu da düşük su faturası olarak daire sahiplerinin cebine direkt yansıyacak" diye konuştu.


Coordinat Bornova projesinde yeraltı suyunu kullanarak ısıtma ve soğutma da yapacaklarını belirten Tan, yeraltından 16 derece ısıya sahip suyu, borularla duvarların içinden geçireceklerini ve doğal bir serinlik elde edeceklerini, ısıtma için de ısı pompası sistemi kullanacaklarını söyledi.


Kredi faiz oranlarındaki düşmenin, konut ve mortgage kredilerine de yansıyacağını ve yatırımcıları tetikleyeceğini dile getiren Caner Tan şunları söyledi: 

"Konut satışlarında yaz ortasında yükseliş bekliyoruz. Nisan ve mayıs ayında ertelenen talebin yazın satışa dönüşmesi sözkonusu.  İzmir  merkezli bir firma olarak İstanbul,  Ankara  hatta yurtdışında da satış yapıyoruz. Konutlarda kira garantisi ve aidatsız sistem olması da bunda önemli rol oynuyor."


KONUTLARIN YÜZDE 40'I SATILDI

Projede 1 + 0, 1 + 1 ve 2 + 1'lerden oluşan toplam 500 konut ve 2 bin 350 metrekare dükkan alanı olacağını belirten DRC Grup Ortaklarından Onur Durmuş da, Coordinat Bornova içinde hizmet verecek ticari alanlardan edilen gelir sayesinde yatırımcıların aidat ödemeyeceklerini söyledi. Yaptıkları her projede kaliteyi bir üst seviyeye çıkarmak için çalıştıklarını söyleyen Durmuş, 500 konuttan 200 adedini şimdiden sattıklarını açıkladı.


Coordinat ile ilgili tüm gelişmelerin www.coordinat.xyz sitesinden takip edilebileceğini dile getiren Durmuş, "İzmirliler artık sadece konut değil bir yaşam alanı satın almak istiyor. İşten eve geldiklerinde sosyal alanlarda arkadaşlarıyla keyifle vakit geçirebilecekleri, sinema izleyebilecekleri, havuza girebilecekleri bir ortam arıyor. Coordinat Bornova'da isteyenler haftanın 5 günü keyifli bir şekilde vakit geçirebilecek" diye konuştu.


HürriyetHaber Ege Telgraf Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


İzmirli DRC Grup, Bornova Ağaçlıyol'da yapımına başladığı Coordinat Bornova projesinde, lansmanın ardından kısa süre içinde 500 konuttan 200'ünü satarak önemli bir başarıya imza attı. DRC Grup Ortakları Caner Tan ve Onur Durmuş, Coordinat Bornova'nın özellikle yatırımcı ve öğrencilerden yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Durmuş, Coordinat Bornova içinde hizmet verecek ticari alanlardan elde edilen gelir sayesinde ev sahiplerinin aidat ödemeyeceklerini dile getirdi. Caner Tan da, 500 konuttan 200'ünü şimdiden sattıklarını söyledi.


Ege TelgrafHaber Milliyet Ege Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


İzmirli firma DRC Grup, Bornova Ağaçlıyol'da yapımına başladığı Coordinat Bornova Projesi'nde, lansmanın ardından kısa süre içinde 500 konuttan 200'ünü satarak önemli bir başarıya imza attı.


Çiğli Balatçık'ta gerçekleştirdikleri konut projelerinin ardından hedet büyüten DRC Grup Ortaklan Caner Tan ve Onur Durmuş, Coordinat Bornova'nın özellikle yatırımcı ve öğrencilerden yoğun ilgi gördüğünü söyledi. 


Coordinat Bornova içinde hizmet verecek ticari alanlardan elde edilen gelir sayesinde ev sahiplerinin aidat ödemeyeceklerini dile getiren Onur Durmuş, "Konutların yanısıra; 2 bin 150 metrekare sosyal yaşam alanı bulunacak. Metroya 150 metre yakınlıktaki Coordinat Bornova, Yaşar Üniversitesi ve Ege Üniversitesi'ne de yürüme mesafesinde bulunuyor" dedi. 


"Bavulunuzu alıp geleceksiniz" 

Durmuş, konutların full eşyalı olarak teslim edildiğini ve konut sahiplerinin yalnızca bavullarını alıp evlerine taşınabileceğini sözlerine ekledi. Projede 1+0, 1+1 ve 2+1'lerden oluşan toplam 500 konut ve 2 bin 350 metrekare de ticari alan olacağını belirten Caner Tan da, yaptıkları her projede kaliteyi bir üst seviyeye çıkarmak için çalıştıklarını belirterek, 500 konuttan 200'ünü şimdiden sattıklarını söyledi. 


Milliyet Ege