Corio'dan Akdeniz'e ikinci büyük yatırım

Corio'dan Akdeniz'e ikinci büyük yatırım Corio'dan Akdeniz'e ikinci büyük yatırım

Corio Türkiye, Tarsus'ta yeni bir AVM yapmaya hazırlanıyor.


Corio Türkiye,  Adana  ve Mersin arasında yer alan ve stratejik bir konuma sahip olan Tarsus'un ilçe merkezinde yeni bir alışveriş merkezi projesine imza atmaya hazırlanıyor.

 İlçenin ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan proje, 2008'in son çeyreğinde start alarak, toplam 25 bin metrekarelik kiralanabilir alan üzerinde Acteeum Grup ortaklığıyla inşa edilecek. Projenin, 2011 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanıyor.

HEDEFİ 300 MİLYON EURO YATIRIM

Toplam 50 milyon euro yatırım değeri bulunan Tarsus Alışveriş Merkezi, Corio'nun Türkiye'deki 11'inci yatırımı olma özelliğini taşıyor. Corio Türkiye ve Acteeum Grup Türkiye genelinde birçok projeye ortak imza atarak, toplam 300 milyon euroluk yatırım değeri taşıyan alışveriş merkezleri inşa etmeyi hedefliyor. Corio Türkiye CEO'su Koray Özgül, finans çevrelerindeki global kriz söylentilerine rağmen Corio'nun Türkiye'ye olan inancını yeni projelerle gösterdiğini belirtti. Özgül "3 bin yıllık zengin tarihe sahip olan bu kalkınmış Akdeniz kentinin ilçe merkezinde ilk alışveriş merkezini açarak, Türk portföyüne önemli değerler katacağımıza inanıyoruz" dedi,

Bugün