Çorlu Belediye Başkanı 'ihaleye fesat'tan cezaevinde

Çorlu Belediye Başkanı 'ihaleye fesat'tan cezaevinde Çorlu Belediye Başkanı 'ihaleye fesat'tan cezaevinde

Belediye'ye düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Altan Ersin'in tutuklandı.Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde, ihalelere fesat karıştırıldığı ve rüşvet alındığı iddialarıyla Belediye'ye düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, aralarında Çorlu Belediye Başkanı CHP'li Altan Ersin'in de bulunduğu 11 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin teknik takibi sonucu belediyenin gerçekleştirdiği, hizmet alımı, yol yapımları ve diğer ihalelerine fesat karıştırıldığı yönünde kesin ve inandırıcı delillere ulaşılması üzerine 20 Haziran günü düğmeye basıldı. Çorlu Belediye Başkanı CHP'li Altan Ersin evinde gözaltına alındı.

11 sanık cezaevinde

Poliste 4 gün gözaltında tutulan Ersin 'susma hakkı'nı kullandı. Çorlu Cumhuriyet Savcılığı'nda görevli 4 savcı tarafından 8 saat sorgulanan 16 şüpheliden 15'i tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi Mahkemede 12 saat süren yargılamanın ardından, Ersin 'suç işlemek için örgüt kurmak, ihaleye fesat karıştırmak, irtikap' suçlarından, diğer şüpheliler Belediye Başkan Yardımcıları Soner Demir, Hüseyin Alan, eski Fen İşleri Müdürü Tamer Tuncel, İmar Müdürü Nurten Genç, Satınalma Müdürü Murat Pekcen, Park ve Bahçeler'de görevli Necdet Demirel, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde görevli Bedri Atanoğlu, Nihat Şencan, Mehmet Karaca, Hasan Tezcan ise 'suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak, irtikap, ihaleye fesat karıştırmak' suçlamalarıyla tutuklandı. Mahkemenin tutuklama kararından sonra tutuklanan 11 sanık, Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Hürriyet