Çorum Prof. Dr. Hayrettin Karaman İmam Hatip Lisesi Külliyesi’nin Temeli Atıldı!

Çorum Prof. Dr. Hayrettin Karaman İmam Hatip Lisesi Külliyesi’nin Temeli Atıldı!

Çorum Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Prof.Dr. Hayrettin Karaman İmam Hatip Lisesi Külliyesi’nin temeli törenle atıldı. Belediye Başkanı Külcü Akşemseddin Camisini de yakında açacaklarını söyledi.


Temel atma törenine Eski Devlet Bakanı Güldal Akşit, AK Parti milletvekilleri Salim Uslu, Cahit Bağcı, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Müftüsü Mehmet Aşık, AK Parti milletvekili adayları Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ve Ahmet Sami Ceylan, eski milli futbolcu Tanju Çolak, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Anaç, daire müdürleri sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Törende bir konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Burada geleceğin Türkiye’si için cumhurbaşkanı, başbakan, milletvekilleri, belediye başkanları yetiştirecek olan İmam Hatip okulunun tatbikat camisinin temelini atmak için toplandık” dedi.


Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise, burada eğitim görecek çocukların vatanına, milletine faydalı birer birey olarak yetişmelerini temenni ederek, bu eserlerin bu bölgenin mührü ve tapusu olduğunu söyledi.


Devletin artık cami yapmak için belediyelerin önünü açtığını vurgulayan Külcü, “Akşemseddin Camisini Ramazan ayının 10 günü gibi açmayı hedefliyoruz. Bundan sonra 7-8 tane Osmanlı mescitleri yapacağız, 14 tane Kur’an Kursu, 100 kişilik yatılı hafızlık Kur’an Kursu, Gülabibey Mahallemizde hanımlar ve kız çocuklarımız için yatılı hafızlık Kur’an Kursu yaptıracağız” ifadelerini kullandı.


Tören İstanbul Üsküdar Validei Cedid Cami İmam-Hatibi Kerim Öztürk ve İstanbul Ataşehir Mimar Sinan Camii İmam Hatibi Yunus Balcıoğlunun okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile sona erdi. Konuşmaların ardından hep birlikte butona basılarak caminin temeli atıldı.


Hürriyet Yerel