Çorum Uğurludağ'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Çorum Uğurludağ'da kentsel dönüşüm başlıyor!Çorum'un Uğurludağ ilçesinde Yeni Camı ve Yüzgeç mahallelerini kapsayan konisel dönüşüm uygulamaları için en somut adım atıldı.


Çorum'un Uğurludağ ilçesinde Yeni Camı ve Yüzgeç mahallelerini kapsayan konisel dönüşüm uygulamaları için en somut adım atıldı. 


Yeni Cami ve Yüzgeç Mahalleleri için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Uğurludağ Belediyesi arasında ön protokol imzalandı. 


İmza törenine, T. C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Finansman Daire Başkanı, hemşehrimiz Ayhan Karaca, AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ ve Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun katıldı. 


Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun imza töreni sırasında yaptığı konuşmada, ilçede yapılması plânlanan Kentsel Dönüşüm kapsamında,  TOKİ  Başkanlığı ile karşılıklı sözleşmelerin imzalanarak projeye start verildiğini söyledi. 


Hayata geçirilen bu proje ile birlikte Uğurludağ ilçe merkezinin çehresinin büyük ölçüde değişeceğini vurgulayan Torun, projenin ilçe halkına hayırlı olsun dileğinde bulundu. Belediye Başkam Torun, proje içeriğinin ilerleyen günlerde kamuoyuna açıklanacağını sözlerine ekledi.


Çorum Haber