Çumra Belediyesi yeni binasında hizmet vermeye başladı!

 Çumra Belediyesi yeni binasında hizmet vermeye başladı! Çumra Belediyesi yeni binasında hizmet vermeye başladı!

Konya’nın Çumra İlçe Belediyesi Fen işleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladı. Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu.Konya’nın Çumra İlçe Belediyesi Fen işleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladı.

Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Demirarslan ve Enver Güdül ile yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu.

Başkan Oğuz, yaptığı açıklamada, “Hizmet alanımız 6360 sayılı Büyükşehir Yasasıyla birlikte 12 mahalleden 52 mahalleye yükselmiştir. Bu nedenle belediyemize ait bütün birimlerini ilçeye tam hizmet verebilmek için merkezi olabilecek olan mahallelerimize taşımaya devam ediyoruz. Bunlardan biride Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz oldu. Bu birimlerimizin daha önceki hizmet binalarının bulunduğu alanda yine ilçeye hizmet etmesi için alt geçit yapımı çalışmaları yapılması nedeniyle Okçu Mahallemize taşınması kadarı alınmıştı. Bu karar Okçu Mahallemizde Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ve Garaj Amirliğinin kullanımı için yeni bina yapımı başlamış ve kısa bir süre içerinde tamamlanmasıyla gerçekleşmiş oldu. Yapılan yeni hizmet binası dışında belediyeye ait araçların tamir ve bakımının yapıldığı atölyeler tamamlanmış olup yeni ambar sisteminin oluşturulabilmesi içinde ayrıca depoların yapımı da hızlı bir şekilde devam ediyor” dedi.

Başkan Oğuz, son olarak yeni kazandırılan hizmet binasının tamamen belediye imkanlarıyla yapılığını ifade ederek, hizmet binasında 200’den fazla personel 150’den fazla araçla ilçeye hizmet verdiklerini sözlerine ekledi.Hürriyet