Dap, Burgu, Tango, Vazo ve Dalga kulelerinin işletmesini Rotana'ya verdi!

Dap, Burgu, Tango, Vazo ve Dalga kulelerinin işletmesini Rotana'ya verdi!

DAP Yapı, 600 milyon lira yatırımla inşa ettiği Burgu, Tango, Vazo ve Dalga kulelerinin işletmesi için uluslararası otel zincirlerinden Rotana ile anlaştı.
Orta Doğu, Afrika, Güney Asya, Doğu Avrupa’da büyümesini sürdüren Rotana, İstanbul Maltepe’de DAP yapının inşa ettiği otelleri işletmeye başladı. İstanbul’da iki otelle hizmet vermeye başlayan Rotana, açılan iki otelle birlikte 319 odayı daha portföyüne ekledi. Rotana’nın, dünyadaki toplam oda sayısı ise 13 bin 679’a yükseltti. Avrupa kıtasına İstanbul üzerinden açılmak isteyen Rotana, DAP Holding ile 15 yıllık işletme anlaşması yaptı. Açılan iki otelin isimleri ‘Burgu Arjaan by Rotana’ ve ‘Tango Arjaan by Rotana’ olarak belirlenirken, DAP Yapı’nın inşa ettiği ‘Vazo’ ve ‘Dalga’ isimli binalarında Rotana tarafından otel olarak işletileceği, otellerin 2016’nın ikinci çeyreğinde açılacağı öğrenildi. 


600 MİLYON TL YATIRIM

Konaklama sektörüne güçlü bir ortakla girmekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Rotana ile 4 otel için anlaşma yaptıklarını söyledi. 4 otel için toplamda 600 milyon lira yatırım yaptıklarının bilgisini veren Yılmaz, “Eğer bu yapıları konut olarak satsaydım 800 milyon TL kazanırdım. Hayata geçirdiğimiz konseptin geri dönüşlerini olumlu bulursak tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz” dedi. Otelin mimarisi hakkında da bilgi veren Yılmaz, “Burgu Arjaan by Rotana’nın 108 derece dönen mimarisi onu türünün tek örneği yapıyor” ifadelerini kullandı. Rotana olarak, Türkiye’nin hareketli turizm sektörünün sağladığı fırsatların ilgilerini çektiğini belirten Rotana Başkanı ve CEO’su Omer Z. Kaddouri, 14 ülke ve 20 şehirde 51 otel işlettiklerini dünya genelinde 80 ülkeden 11 bin 784 çalışanla hizmet verdiklerini kaydetti. Burgu Arjaan by Rotana ve Tango Arjaan by Rotana Genel Müdürü Ahmet Ender Özgündoğdu da, Burgu’da 163, Tango’da ise 156 odanın bulunacağını ifade etti. Özgündoğdu, konuklara yönelik odaların çamaşır makinesi, fırın gibi dayalı döşeli özelliklerinin bulunduğunu sözlerine ekledi.Hürriyet