17 / 08 / 2022

DAP Yapı çadırda 606 milyon liralık konut sattı!

DAP Yapı çadırda 606 milyon liralık konut sattı!

Dap Yapı İndirim Çadırı'nda 10 günde 606 milyon liralık konut sattı. Dap Yapı yılın ilk çeyreğinde 700 milyon lira satış yaptı.DAP Yapı son aylarda yaptığı kampanyalarla dikkat çekiyor. Şirket önce Emlak Konut GYO arsasında İstanbul Altunizade’de hayata geçirdiği Validebağ Konakları projesinde satışlara yüzde 50 fiyat avantajı ile başladı. Satış ofisi hazır olmayınca çadır kurdu ve evleri çadırdan sattı. Vatandaştan gelen taleple ikinci çadırı da Ümraniye’de açan şirket, teslime hazır projelerini bu çadırda yüzde 25 indirimle sattı. Çadırdan satışlarla Dap Yapı yılın ilk çeyreğinde 700 milyon lira satış gerçekleştirdi.


KONUT PAZARI CANLANDI


Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, satışların 606 milyonluk bölümünü 10 günde çadırda yaptıklarını söyledi. Günlük 60 milyonun üzerinde satış olduğunu belirten Yılmaz, “540 milyonluk satış Validebağ projesinden oldu. Değeri 2.5-3 milyon lira olan evler için insanlar gece saat 2’ye kadar sıra bekledi. Lüks konutta şuana kadar böyle bir satış olmadı. Burada talebi görünce Taksim, Kağıthane ve Kartal-Maltepe projelerimiz için çadırı Ümraniye’de kurduk. Şimdi  Ankara  ve İzmir’de de çadır kurmayı planlıyoruz” dedi. Yaptıkları kampanya ile konut sektörünü hareketlendirdiklerini belirten Yılmaz şunları söyledi: “Tüketiciye doğru zaman dedik ve satın almayı tetikledik. Üreticilere de şu mesajı verdik; doğru bölgedeki doğru proje bir de doğru fiyatla çıkarsa her dönem satış olur.”Bu yıl İstanbul Beykoz’da ve  İzmir  Alsancak’ta yeni projeler planladıklarını söyleyen Yılmaz, 2018’de ise Pendik ve Maslak projelerine başlayacaklarını ifade etti. Yılmaz, 2018 hazirana kadar 10 milyar liralık iş hacmini yakalamayı hedeflediklerini  dile getirdi. İzmir’de 3 yılda 3 proje planladıklarını belirten Yılmaz, İzmir’den sonra Ankara ve Antalya’yı da radarlarına aldıklarını kaydetti.


TÜRKİYE’Yİ TANITIM FONU KURULMALI


SON dönemde düşüş gösteren yabancıya satış için kamunun desteğine ihtiyaç olduğunu belirten Ziya Yılmaz, “Bizim firma olarak tek başımıza bir fuara ya da yurtdışına satışa gitmemiz okyanusa limon sıkmak. Bu iş bir devlet politikası olmalı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Emlak Konut GYO,  TOKİ  bir fon oluşturmalı ve Türkiye’nin tanıtımı yapılmalı. ABD’de yıllık yabancıya satıl 144 milyar dolar, İngiltere’de 58, İtalya’da yaklaşık 30 milyar dolar. Biz daha 5 milyar dolara bile gelemedik. Biz bu kaynağı kaçırıyoruz. Organize hareket etsek, biz çok rahat 2-3 yıl sonra yılda 14-15 milyar doları sokarız” dedi.


Hürriyet


Haber Takvim'de şu şekilde yer aldı


Gayrimenkul sektöründe başlatılan tarihi seferberlik hamlesini kurduğu çadırlarla devam ettiren Dap Yapı, rekor ciroya ulaştı. Şirket 10 günde 8 projesinde 606 milyon liralık konut sattı. Çadırda; Validebağ Konakları, Dalga Kule, Burgu Kule, Tango Kule, Vazo Kule, Adam Kule, Taksim Petek Residence, Teras Kule ve DAP Vadisi'nde yer alan konaklar, rezidanslar ve ofisler alıcı buldu. Dap Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, ilk 3 ayda ise 700 milyon liralık ciro elde ettiklerini belirterek, "700 milyon liralık cironun 606 milyon lirasını 10 günde yaptık" diye konuştu.Takvim