DAP Yapı’nın Kartal’daki karma bir projesi için geri sayım başladı!

DAP Yapı’nın Kartal’daki karma bir projesi için geri sayım başladı! DAP Yapı’nın Kartal’daki karma bir projesi için geri sayım başladı!

DAP Yapı, Kartal’da denize sıfır 70 dönüm arsa üzerinde hayata geçireceği proje için talep toplamaya başladı. Konut, ofis, otel, hastane ve okulun yer alacağı projede hem hızlı tren olacak, hem de helikopter pisti...DAP Yapı, Kartal’da denize sıfır 70 dönüm arsa üzerinde hayata geçireceği proje için talep toplamaya başladı. Konut, ofis, otel, hastane ve okulun yer alacağı projede hem hızlı tren olacak, hem de helikopter pisti. Denizden ulaşımı isteyenler için de deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı pisti bulunacak.


DAP Yapı’nın Kartal’daki karma bir projesi için geri sayım başladı. Projede konutun yanında otel, ofis, alışverişe caddesi, marina, hızlı tren, özel okul ve hastane de olacak. Proje içinde günde 70-80 ön talep aldıklarını söyleyen Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, projeye karadan, denizden ve havadan ulaşım olacağını dile getirdi. Yılmaz, içinden hızlı tren geçecek projede helikopter ve deniz uçağı pisti yer alacağını kaydetti.


DUBAİ’DE TANITACAK

Ziya Yılmaz, projelerini nisanda İstanbul’da tanıtacaklarını sonrasında da Dubai’de bir toplantı gerçekleştireceklerini dile getirdi. Projelerine yerli yatırımcıdan olduğu kadar Körfez ülkelerinden de talep beklediklerini belirten Yılmaz, “Daha önceki projelerimizin yüzde 40’ı eski müşterilerimize satıldı. Burada da benzer bir ilgi olacaktır” dedi. Kartal’da burgu kule ve tango yapan bir çifti andıran mimaride projeler geliştiren şirket yeni projelerinde de iddialı. Taksim’de de bal peteği görünümünde bir yapı inşa edeceklerini hatırlatan Yılmaz, Kartal’da mimarisi ile dikkat çekecek bir proje hayata geçeceğini ifade etti. Yılmaz “Kağıthane, Çekmeköy ve Kartal-Maltepe aksında yaptığımız projelerle standartları değiştirdik. Genelde dikdörtgen binalar yapılırken, biz farklı formlar uyguladık. Cephelerde yeni uygulamalar yaptık. Kartal projemizde ise ezberleri bozacağız. Burada hem yüksek hem de alçak binalara yer vereceğiz” dedi. Yılmaz, projeye İstanbul’u ve denizi çağrıştıran bir isim koyacaklarını ifade etti.


KDV’Sİ YÜZDE 1

Yatırımcıya kazandıracak bir proje inşa edeceklerini belirten Yılmaz, Kartal’daki konutların yüzde 1 KDV ile satılacağını dile getirdi. Denize yakınlıklarına dikkat çeken Yılmaz, “Projedeki konutların, Ege’deki gibi büyük terasları olacak. 20 metrekare terası olan 1+1’lerin yanı 

sıra çok daha büyük teraslı evler de yapacağız. Ev sahipleri terastan denizi görecek, 

iyot kokusunu 

duyacak. Hemen önümüzde marina yer alacak” dedi. Yılmaz, projeden yatırım amaçlı konut alanların otel gibi kiralama yaptırarak ekstra kazanç sağlayaca-ğını söyledi.


150 bin nüfus gelecek

KARTAL’ın gelişimini değerlen-diren Ziya Yılmaz, “Ofis açısından Maslak, Zincirlikuyu, Levent hattı Avrupa Yakası için ne ifade ediyorsa, Anadolu Yakasında da Kartal-Maltepe hattı aynı önemi taşıyor. Bu gelişimi, arazi fiyatları ile ihalelerden de izlemek mümkün” dedi. Yılmaz, marina projesi, kentsel dönüşüm projeleri, Adalet Sarayı ve otellerle öne çıkan bölgede 30 ila 40 bin civarında konut yapılacağı ve yaklaşık 150 bin nüfusun geleceğini belirtti.


Yüzde 99.50’si Dap Yapı’da

EMLAK Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Kartal’daki denize sıfır 70 dönümlük arsası için yaptığı ihalede en yüksek teklifi, 1 milyar 335 milyon liralık hasılat taahhüdü ile DAP Yapı-Ağaoğlu ortaklığı kazanmıştı. Ancak, projede yüzde 51 hak sahibi olan Ağaoğlu şirketlerinden Eltes İnşaat’ın payı daha sonra yüzde 0.50’ye düştü. Dap Yapı’nın payı yüzde 99.50’ye çıktı.Hürriyet