Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi ne zaman açılacak?

Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi ne zaman açılacak? Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi ne zaman açılacak?

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yapımı büyük oranda tamamlanan Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Karabacak, kültür merkezinin bu ay hizmete açılacağını belirtti.Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, inşası tamamlanan Darıca Belediyesi Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Eski Başbakan Adnan Menderes’in ismi verilen Kültür Merkezi’nde inşaat çalışmaları tamamlanırken, küçük detaylar dışında malzemelerin yerleştirilmesi işlemi devam ediyor. Yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgiler alan Başkan Karabacak , “Bu ay içinde hizmete açacağımız Kültür Merkezi ilçemizdeki bir büyük eksikliği giderecek ve başta kültürel ve sanatsal faaliyetler alanında olmak üzere bölge halkımıza hizmet verecektir. Çok amaçlı olarak kullanacağımız Kültür Merkezi’nde market ve cafeterya kısmı dışındaki bütün alanlar Darıca Belediyesi tarafından işletilecek” dedi.

Başkan Karabacak sekiz dönümlük alanda hizmet verecek olan Kültür Merkezi’nde bütün ayrıntıların düşünüldüğüne vurgu yaparak, “Halkımızın istifade edeceği kültürel ve sanatsal faaliyetlerin dışında Kültür Merkezimizi farklı alanlarda da değerlendireceğiz. Bilgi Evlerimiz için etüt sınıfları oluşturduğumuz Kültür Merkezi’nde özellikle üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimize ücretsiz dersler vererek öğrenci ve ailelerine katkı sunacağız” diye konuştu.


Başkan Şükrü Karabacak son olarak, “Kültür merkezimizde biçki dikiş ve nakış kursları ve değişik aktivitelerle yoğun nüfusun yaşadığı bölgemize hizmet vereceğiz. Düğün salonu, nikah salonları, sergi ve fuaye alanları, derneklerimize ayırdığımız toplantı salonları, bayanlar için fitness salonları, engelli kardeşlerimizin eğitim ve hobi amaçlı kullanabileceği salonlarla birlikte her kesime hitap edebilecek önemli bir hizmeti hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu önemli hizmetin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı olsun” diyerek kültür merkezinin Eylül ayı itibariyle hizmet vermeye başlayacağını söyledi.Milliyet