Dedeman yabancıyı Şile'ye çekecek

Dedeman yabancıyı Şile'ye çekecek Dedeman yabancıyı Şile'ye çekecek

Doğal güzellikleriyle dikkat çeken bölgelerde turizme yeni bir hareketlilik geldi...Sabiha Gökçen Havaalanı'nın hareketlilik kazanmasıyla Marmara'nın batısındaki Sapanca, Şile gibi doğal güzellikleriyle dikkat çeken bölgelerde turizme yeni bir hareketlilik getirdi.
 
İstanbul Ticaret Odası eski başkanı Mehmet Yıldırım'a ait Yıltaş Holding tarafından 20 milyon dolarlık yatırımla açılan Dedeman Şile, bu hareketin Şile'ye yansıyan ilk adımı oldu. 10 ay önce Şile'nin ilk 5 yıldızlı oteli olarak kapılarını açan Dedeman Şile'nin Genel Müdürü Kamil Erenyatır, Anadolu yakasının son yıllarda hızlı bir biçimde geliştiğine dikkati çekerek şu bilgileri verdi:

"Uçak ulaşımının olması, bunun yanı sıra Ümraniye'den Şile'ye direkt bağlantılı bir TEM Yolu'nun olması gibi alt yapı yatırımları bölgeyi hareketlendirdi. Üniversitenin olması, F1 yarışları, hastanelerin varolması, Kurtköy'e Viaport gibi büyük bir alışveriş merkezinin açılması elbette turizm yatırımlarını da etkiledi. Biz Dedeman olarak buranın içinde SPA'sı da bulunan ilk beş yıldızlı oteliyiz. Bölgede yeni yatırımlar yapılacağını da duyuyoruz. Bu da tabii bizi çok sevindiriyor."

İlk yılları olan 2008'de 7 milyon YTL ciroya ulaştıklarını belirten Erenyatır, 2009'da ise özellikle yabancı turistleri ağırlayarak 10 milyon euro ciroya ulaşmayı hedefliyor. Bayram boyunca tüm odalarının dolu olduğunu belirten Erenyatır "Bir-iki boş oda bulursanız şanslısınız" diyor.

HAFTADA 500 TURİST GELECEK

2008 yılı boyunca SPA'sı, yeşil barbekü alanları, taze balıklarıyla tam bir dinlence oteli olmanın yanında kongreler, şirket toplantılarına da ev sahipliği yaparak iş oteli gibi çalıştıklarını da anlatan Erenyatır, yeni yılda yabancı turistleri de konuk edeceklerini söyledi.

Dedeman Şile'nin İspanya, İsrail, Ortadoğu ve Almanya ile çalışan tur şirketleri ile anlaşarak onların getireceği turistlere konaklama hizmeti vermeyen hazırlandığını aktaran Erenyatır "Bugüne kadar yabancı turist bölgeyi sistemli bir biçimde ziyaret etmedi. Tur operatörlerinin organizasyonuna göre 4 gün Şile, 3 gün İstanbul şeklinde konaklamalar olacak. Bahar yaz döneminde atacağımız bu önemli adımla 100-170 euro arasında değişen fiyatlarla haftada ortalama 500 turisti ağırlamayı hedefliyoruz" dedi.