30 / 09 / 2023

Defne Samyeli yeni ev arıyor!

Defne Samyeli yeni ev arıyor!

Kira borcu nedeniyle ev sahibi Yusuf Araz ile mahkemelik olan Defne Samyeli ev arayışına girdi.Oturduğu evin kirasını ödemediği gerekçesiyle ev sahibi Yusuf Araz ile mahkemelik olan Defne Samyeli son olarak mahkemeden korunma talep etmiş ancak talebi reddedilmişti.

Milliyet'ten Selçuk Şenvardar'ın haberine göre Samyeli bugünlerde yeni ev arayışına girdi Konuyla ilgili açıklama yapan Defne Samyeli, “İçine girdiğim zaman iyi hissettiğim bir ev arıyorum” dedi.

NE OLMUŞTU? 

Defne Samyeli'nin ev sahibi Yusuf Araz, eski sunucunun kirasını ödemediğini öne sürerek avukatı ile icra takibi başlatarak tahliye davası açmıştı.

Araz'ın davayı kazanmasının ardından Defne Samyeli, üç aylık kira tutarı olan 45 bin TL’nin içinde olduğu toplam 234 bin 671 TL'lik ödemeyi yapmış ve evden tahliyesini erteletmişti

Defne Samyeli yeni ev arıyor!.

MANEVİ TAZMİNAT DAVASINDA KARAR ÇIKTI 

Araz'ın bunu kendisini küçük düşürmek için yaptığını öne süren Defne Samyeli de harekete geçmişti. Eski spiker, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak Araz hakkında 50 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı.

Mahkeme Defne Samyeli'nin manevi tazminatını kısmen kabul ederek, Yusuf Araz'ın 20 bin lira ödemesi yönünde karar vermişti.

Ev sahibiyle sorun yaşayan Defne Samyeli'den korunma talebi!

Geri Dön