Denizli Zeybek Kavşağı için ilk kazma bugün vuruluyor!

Denizli Zeybek Kavşağı için ilk kazma bugün vuruluyor!Denizli trafiğine nefes aldıracak üçgen kavşak inşaatı nedeniyle bazı yollar kapatılacak. Başkan Osman Zolan inşaat süreci için alternatif güzergahlar oluşturulduğunu açıkladı.


Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı üstlenen Üçgen Köprülü Kavşağı ile birlikte hayata geçecek Zeybek Köprülü Kavşağı'nın yapımına bugün başlanacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan 121 Dev Proje kapsamında Üçgen Köprülü Kavşakları ile birlikte hayata geçecek Zeybek Köprülü Kavşağı'na ilk kazma vurulacak. Başlanacak çalışmalar nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağını belirtildi. Sürücülerin mağdur olmaması için belirlenen alternatif güzergahları kullanmaları istendi. Üçgen Köprülü Kavşaklar ve Zeybek Köprülü Kavşağının tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki trafik sıkışıklığının tamamen ortadan kalkacağını ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Projemiz nedeniyle bazı yollarımız trafiğe kapanacak. Vatandaşlarımızdan isteğimiz alternatif yolları kullanmaları. Bizler de çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp hizmetine sunacağız" diye konuştu. 


Trafik değişecek 


Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, inşaatı başlayacak Zeybek Kavşağı'nın çalışması nedeniyle bölgede trafik akışının yeni güzergahlardan sürdürüleceğini ifade etti. Habertürk Egeli