Depremzedelere güneydeki otellerin kapıları açıldı!

Depremzedelere güneydeki otellerin kapıları açıldı!Vanlı depremzedelere otelcilerden destek geldi. İkinci depremin ardından Van ve Erciş'te hasar gören evlerine giremeyen ve çadırkentlerde kalan depremzedelerin konaklaması için güneyde kışın kapalı olan otellerde konaklama imkanı doğdu...


Bu kapsamda Alanyada ve Sarıgermede faaliyet gösteren iki otel sahibi Vanlı depremzedeleri kışın kapalı olan otelde ve çalışanların kaldığı lojmanlarda konaklatmak üzere harekete geçti. İlk etapta Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Gürel Aydın, Sarıgermede sahibi olduğu Caria Holiday Resort Otelinde 50 aileyi ağırlayacak. Aydın, bunun için geçen hafta ziyaret ettiği Vanda valiliğe başvurarak ailelerin belirlenmesini istedi. Alanyadaki Justiniano Park Conti Otelinin sahibi Seyit Ali Gür de, Erciş Kaymakamlığına başvurarak 40-50 depremzedeyi otele ait lojmanlarda konaklatmak üzere çalışmalara başladı.
 
Mart ayına kadar 50 depremzede aileyi kışın kapalı olan otellerinde ağırlayacaklarını belirten TÜROFED Başkan Yardımcısı Gürel Aydın, Sarıgermedeki Caria Holiday Resort Otelimiz kışın kapalı. Burada kalan bir kısım personelimiz var. Onlarla birlikte depremzedeleri 3 öğün yemeklerini ve barınma ihtiyaçlarını karşılayarak konaklatmak istiyoruz. Şimdilik 50 oda olarak planladık. Ama ihtiyaç olması halinde devamı gelecektir dedi.
 
Lojmanlar da açılmalı
 Kışın kapalı olan otellerin depremzedeler için önemli bir barınma imkânı sağlayacağına dikkat çeken Aydın, Otellerin birçoğunun çalışanları için kullandığı lojmanlar var. Bunların çoğu kışın boş. Bu lojmanlar bile açılsa önemli bir çözüm yaratılabilir diye konuştu.
 
Öte yandan Alanyadaki Justiniano Park Conti Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ali Gür de geçen günlerde Erciş Kaymakamlığına dilekçe göndererek otellerinde depremzedeleri misafir etmek istediklerini belirtti. Gür, otelin kapalı olduğu kışın 4-5 aylık sürede 40-50 vatandaşı otele ait personel lojmanlarında yemek ve konaklama olarak misafir etmek istediklerini söyledi.
Radikal