Çukurova Balkon

Devlet katkısı, gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandıracak!

Devlet katkısı, gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandıracak! Devlet katkısı, gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandıracak!

Konut satın almak için tasarruf yapmak isteyenleri teşvik etmek amacıyla devlet katkısı uygulaması, 26 Ağustos'ta devreye girecek. Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Özyurt: "” dedi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Konut satın almak için tasarruf yapmak isteyenleri teşvik etmek amacıyla 26 Ağustos'ta devreye girecek olan devlet katkısı uygulamasının, inşaat sektörüne yeni bir ivme kazandırmasını bekliyoruz. Sisteme göre bankada konut hesabı açarak 75 bin lira biriktirenlere devlet de 15 bin lira katkı sağlayacak. Devlet katkısı tutarı, konut edinim tarihindeki birikimin yüzde 20’si oranında olacak. Böylelikle ilk kez ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir fırsat doğmuş olacak. Tabii bu durum gayrimenkul sektörüne de büyük bir hareketlilik getirecek. İlk kez ev sahibi olmak isteyenler devlet desteği ile daha kolay konut sahibi olabilecek. 


Son dönemde herkesin ev sahibi olabilmesi için hükümet yetkilileri yoğun çaba gösteriyor. Gayrimenkul sektörünün canlanması adına atılan bu adımların bir süre sonra meyvelerini vermesini bekliyoruz.  

Ayrıca tasarıya göre anne ve babalar, 18 yaşından küçük çocukları için de vasi olarak konut hesabı açtırabilecek. Böylelikle konut kredisi devlet katkısı tasarısı sayesinde gençler de  geleceklerini daha çok küçük yaşlarda garanti altına alabilme fırsatı yakalayabilecek.Haber Yeniçağ Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı ;


Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt,  konut satın almak için tasarrufta bulunmak isteyenleri teşvik etmek üzere 26 Ağustos'ta devreye girecek devlet katkısı uygulamasına ilişkin yazılı açıklama yayınladı. İşte o haber...


Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, "Devlet katkısı uygulaması, gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandıracak" ifadesini kullandı. 


Konut satın almak için tasarrufta bulunmak isteyenleri teşvik etmek üzere 26 Ağustos'ta devreye girecek devlet katkısı uygulamasına ilişkin yazılı açıklama yayınlayan Tamer Özyurt, bunun inşaat sektörüne yeni bir ivme kazandırmasını beklediklerini dile getirdi. Sisteme göre bankada konut hesabı açarak 75 bin TL biriktirenlere, 15 bin TL de devletin katkı sağlayacağını hatırlatan Özyurt, şunları kaydetti, "Devlet katkısı tutarı, konut edinim tarihindeki birikimin yüzde 20'si oranında olacak. Böylelikle ilk kez ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir fırsat doğmuş olacak." Yeniçağ