Didim Akbük’e yeni parklar kazandırılıyor!

Didim Akbük’e yeni parklar kazandırılıyor!

Didim Belediyesi tarafından Türkiye’nin önemli tatil beldelerinden olan Akbük’e yeni parklar kazandırılıyor. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Ağustos ayına kadar parkı hizmete açmayı planladıklarını dile getirdi.


Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye tarafından Akbük sahil kısmına yapılan park çalışmalarının yerinde inceledi. Akbük Mahalle Muhtarı Mehmet Çamlı ve belediyedeki bazı birim amirleriyle yapımı son aşamaya gelen parkı inceleyen Başkan Atabay kısa sürede çalışmaların tamamlanacağını söyledi. Başkan Atabay mevcut park işletim binasının tamamlanma sürecine girdiğini belirterek “Parkın önündeki oturma alanı, Oyun parkı, yeşillendirme çalışmaları, çiçeklendirme ve peyzaj çalışmaları tamamlandı. Ayrıca otopark olarak kullanılacak yol çalışması hafta sonu tamamlanacak. Kıyı sahili düzenlemesi yapıldı; soyunma kabinleri kuruldu. Ayrıca duş kabinleri kurulacak. Ayrıca denize dubalar konuldu ve vatandaşımız burada denize girip eğlenebilecek. Yine açılacak parkın hizmet ve fiyat kalitesi Altınkum Barış kafe gibi olacak. Yazın vatandaşlarımızın hizmetinde olacak bu yerimiz kışında açık kalacak. Halkımızın burasının açılmasını sabırsızlıkla bekliyor” dedi.


Başkan Atabay park için 3 isim belirlendiğini ve Belediyenin internet sitesinde bu 3 ismin oylamaya sunulacağını, ayrıca başka önerilerinde alınacağını belirterek Ağustos ayına kadar parkın hizmete açmayı planladıklarını dile getirdi.


Başkan Atabay, park incelemesinin ardından Akbük’te her hafta kurulan halk pazarını gezdi. Atabay, hem esnafla hemde vatandaşlarla sohbet etti. Akbüklüler ile ilçeye tatilini geçirmeye gelenler kanalizasyon ile yol-park anlamında yaşadıklarını sıkıntıları dile getirdi. Başkan Atabay kendisine yöneltilen soruları tek tek açıklamalarda bulundu. Esnaflarla da sohbet eden Atabay esnaflarında sıkıntılarını dinledi.


Milliyet