Dikmen Vadisi'nde kuralar çekildi

Dikmen Vadisi'nde kuralar çekildi Dikmen Vadisi'nde kuralar çekildi

Dikmen Vadisi 3. etapta gecekonduların yerine inşa ettirilen konutların kura çekimi için Dikmen Vadisi Gençlik Merkezi'nde tören düzenlendi


Ankara Büyükşehir Belediyesince Dikmen Vadisi'nde yaptırılan 303 konut hak sahiplerine teslim edildi. Dikmen Vadisi 3. etapta gecekonduların yerine inşa ettirilen konutların kura çekimi için Dikmen Vadisi Gençlik Merkezi'nde tören düzenlendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, burada yaptığı konuşmada, Dikmen Vadisi'ndeki konut ihalesini yüzde 56,6 ile ihale ettiklerini belirterek, "Mübalağasız bu bir Türkiye rekorudur. Böyle bir şey  Ankara  dışında başka yerde yok. Bizden önceki dönemde yapılan ve Atakule'nin hemen arkasında bulunan ve çok değerli olan Portakal Çiçeği Projesi bile yüzde 36 ile verilmişti. Bizim yaptığımız, milletin malına sahip çıkma hassasiyetidir" dedi.

Projenin tamamlanmasının "başta yürütmeyi durdurma kararları olmak üzere bir dizi nedenle geciktiğini" ifade eden Gökçek, "Sadece 3. etap için 8 kez yürütmeyi durdurma kararı çıkarıldı. Çankaya Belediyesi ve onun desteklediği bir dernek tarafından yapılan başvurular yüzünden bütün bunlar oldu. Yoksa çoktan oturmanız gerekirdi. Sizi geciktirdiğimiz için özür dileriz" diye konuştu.

Gökçek, Dikmen Vadisi 4. ve 5. etaplarının da aynı gerekçelerle bir türlü başlatılamadığını söyledi.

Hak sahiplerinin sorularını da yanıtlayan Gökçek, "küçük alacaklar nedeniyle bile mahkemeden belediyeye dönük olarak haciz kararları çıkarıldığını ve bu yüzden tapu dağıtamadıklarını belirterek, evlerin tapularının en kısa sürede dağıtılacağını" bildirdi. Gökçek, "15-20 gün içinde bu haciz kararlarına dönük bir çözüm çalışmamız olacak. Tapunuzu alacaksınız. Yer sizin, tapu sizin..." dedi.

Dikmen Vadisi'nde 13 bin 855 metrekarelik alan üzerine inşa edilen konutlar, 4 blok ve 303 daireden oluşuyor.

Dünya