Doğa Apt.77`de 190 bin YTL`ye süper lüks daire

Doğa Apt.77`de 190 bin YTL`ye süper lüks daire2009'da tamamlanacak ve 13 farklı konut tipinden oluşacak projede, fiyatlar 190 bin YTL'den başlayıp, 400 bin YTL'ye kadar çıkıyor.


 

52 daire ve 25 dükkandan oluşan "Doğa Apt.77" projesi, ev rahatlığı ve ihtiyaçları zahmetsizce karşılama vaadinde bulunuyor. 2009'da tamamlanacak ve 13 farklı konut tipinden oluşacak projede, 5 blok birbiriyle köprülerle bağlanacak. Fiyat ise 190 bin YTL'den başlayıp, 400 bin YTL'ye kadar çıkıyor. Kemerburgaz Göktürk'teki projede, evler su yollarının bulunduğu geniş bir avluya bakıyor.

Doğa Gayrimenkul, Göktürk'te başladığı yedinci projesi Doğa Apt.77 ile alışılmış site anlayışının dışına çıkıyor. Toplam 52 daire ve 25 dükkanın bulunduğu projedeki 5 blok birbirine köprülerle bağlanıyor. 2009 yılında tamamlanacak olan projede 13 farklı konut tipi bulunuyor. Fiyatlar ise 190 bin YTL'den başlayıp, 400 bin YTL'ye kadar çıkıyor. Rahatlık ve konforun ön planda tutulduğu projede, evden uzaklaşmadan tüm ihtiyaçların zahmetsizce karşılanabilmesi amaçlanmış. Doğa Gayrimenkul'ün ortaklarından Ari Durek, Doğa Apt.77 projesiyle ilgili sorularımızı yanıtladı.

Doğa Apt.77 projesinin genel özelliklerini anlatabilir misiniz?

Doğa Apt.77, Doğa Gayrimenkul'un gerçekleştireceği yedinci proje. Bu proje için Göktürk beldesi seçildi. Projede toplam 52 daire ve 25 dükkan bulunuyor. Zemin katta dükkanların bulunduğu bir pasaj, üst katta da 5 kattan oluşan 5 adet blok bulunuyor. Bloklar birbirlerine köprülerle bağlanıyor. Blokların orta avlusunda yeşil alan bulunuyor. Bahçe kullanımı olan daireler de mevcut.

Projenin diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği nedir?

Her dairenin kendine ait teras, balkon veya bahçesi bulunuyor. Evler su yollarının bulunduğu geniş bir avluya bakıyor. Ayrıca dairelerin kendilerine ait kapalı otoparkı ve deposu bulunuyor. Doğa Gayrimenkul olarak bugüne kadar hep site konutları yapmıştık. Bu kez şehir yaşamı gelişen Göktürk Beldesine uygun bir proje yapıyoruz. Hem Doğa Apt.77'de oturacak kişilere hem de Göktürklülere kolaylık sağlayacak bir pasaj olacak. Ayrıca bir sosyal tesis de bulunacak. Yani herkesin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir proje olacak.

Konutların özellikleri neler? Ne tür hizmetler olacak?

Rahatlık ve konforun ön planda bulunduğu projede amaç evden uzaklaşmadan hem evinizin keyfini çıkarabilmek hem de ihtiyaçlarınızı zahmetsizce karşılayabilmek. Bu konseptten yola çıkarak projede Pasaj 77 adıyla ev ve kişisel ihtiyaçların karşılanabilmesi için 25 mağazadan oluşan bir alışveriş alanı bulunuyor. Bu alanda terzi, eczane, elektronik, nalbur gibi acil ihtiyaçlarınızı evinizin hemen yakınında rahatlıkla giderebileceksiniz.

Projenin inşaatına ne zaman başlıyorsunuz? Ne kadar sürede bitirip, teslim etmeyi öngörüyorsunuz?

Yedinci projemiz olan Doğa Apt. 77'nin inşaatına Kasım ayı içinde başlanacak. Projeyi 18 ay içinde tamamlayıp, yani 2009'da teslim etmeyi planlıyoruz.

Projede yer alan konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit daire olması planlandı?

Projede toplam 13 değişik tipte daire olacak. Bloklarda 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon olmak üzere tipi düz daireler ve çatı dubleksler bulunacak.

Sadece 52 dairenin bulunduğu, butik sayılabilecek bu projede fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Evet projede sadece 52 daire bulunuyor. Fiyat aralığımızı 190 bin YTL ile 400 bin YTL arasında belirledik. Daire fiyatları bu aralıkta değişiyor.

Satışlara henüz başlamadınız. Ne zaman başlamayı planlıyorsunuz?

Satışlara Ekim ayının son haftası başlayacağız. Şu anda ön kayıtları topluyoruz. Projeye topraktan girmeyi düşünen yatırımcılar tarafından çok ilgi var. Projenin çok ilgi göreceği şimdiden belli.

Peki proje kimlere yönelik, hedef kitleniz kim? Gelir durumu açısından...

Bu projede hedef kitlemiz B, B plus olarak nitelenen ortanın üstü. 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon tipi daireler öğrenciler, yabancı yatırımcılar için uygun olacak. 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon tipi daireler ise tek çocuklu veya yeni evlenmiş çiftlere hitab edecek.

Sosyal ve ortak alanlarda neler var?

Soysala tesis bulunuyor. Sosyal tesiste fitness salonu, jakuzili havuz ve sauna bölümleri bulunacak.

Yurt dışından Türkiye'ye yapılan yatırım arttı

Sektöre pek çok yerli ve yabancı da girdi. Gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yurtdışından Türkiye'ye yapılan yatırım arttı. Şu anda Bodrum, Antalya gibi yazlık bölgelerdeki gelişim devam ediyor. Rezidans hizmetleri veren konut siteleri yapılıyor ve çok talep görüyor. Şehir içindeki sıkışık yapılaşmadan ötürü yerleşim kent dışına doğru genişliyor ve genişlemeye de devam edecek.

Yeni projeler hazırlıyoruz

Doğa Gayrimenkul'ün başka yeni konut projeleri var mı?

Şehir merkezinde ve Göktürk bölgesinde yeni projelerimiz olacak. Şu anda proje tasarımları üzerinde çalışıyoruz.

(Hürriyet)