Donald Trump'ın servetine 5,5 milyar dolar kesinti!

Donald Trump'ın servetine 5,5 milyar dolar kesinti! Donald Trump'ın servetine 5,5 milyar dolar kesinti!

ABD’nin 2016 Başkanlık seçimlerinin en çok ses getiren adaylarından emlak devi Donald Trump, Forbes dergisiyle kişisel serveti konusunda tartıştı.


Eski karısı Ivana Trump’ın açıklamasına göre, gayri menkul devinin kişisel servetini 10 milyar dolar olarak açıklamıştı.


Ancak dünyanın en zenginleri listesini açıklayan Forbes dergisi en son sayısında, başkan adayının kişisel servetini 4,5 milyar dolar olarak gösterdi.


Forbes dergisinin milyarderler listesine girmek için adayların en az 1,7 milyar dolarlık kişisel servetinin olması gerekiyor.


TRUMP FORBES İLE ÇATIŞTI

Trump, derginin bu hesaplamasından memnun olmadığını açıklamalarında ifade etti.


Yine Forbes dergisine konuşan Trump, “Bence beni olabildiğince fakirleştirmeye çalışıyorsunuz. Bakın size diyebileceğim tek şey Forbes’un iflas etmiş bir dergi olduğudur ve ne dediğini bilmiyor. Diyeceğim sadece bu kadar” dedi.


STEVE JOBS ELEŞTİRMİŞTİ

1996 ve 2000 yıllarında Beyaz Saray için adaylık koyan Apple’ın efsane kurucusu ve CEO’su Steve Jobs, o yıllarda CNBC’ye yaptığı açıklamada, Forbes’un Trump’un servetine yönelik değerlendirmesini savunmuştu.


Jobs, “Trump’ın kendi servetini hesaplamasındaki tek fark, biz asla şirketin marka değerini değerlendirmeye dahil etmiyoruz, sadece piyasa değeriyle ilgileniyoruz” demişti.Hürriyet