Çukurova Balkon

Donna Karan, Zorlu AVM ile mağazaları beşleyecek!

Donna Karan, Zorlu AVM ile mağazaları beşleyecek!

Türkiye'nin notunun artırılmasıyla yabancı firmalar yatırım atağına kalkarken halihazırda ülkede operasyonu bulunan firmalardan da 'pazar payını artırma' ve 'mağazalaşma' açıklamaları geliyor. ABD'li moda devi Donna Karan da bu markalardan biri


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


ABD'li Donna Karan'ın Uluslararası Satıştan Sorumlu Direktörü Roberta Piccaluga, "Türkiye böyle büyürse mağaza sayımızı hızla artırırız" dedi

Türkiye'de 3'ü Donna Karan New York (DKNY) olmak üzere 4 mağazası olan markanın Uluslararası Satıştan Sorumlu Direktörü Roberta Piccaluga, "Türkiye Avrupa'da ilk 5 pazarımız içinde. Büyümeye böyle devam ederse mağazalaşma atağımızı hızlandırırız" dedi. Türkiye'nin hızla gelişen bir pazar olduğunu dile getiren Piccaluga, "Mağazalaşma kararı ülkenin ne kadar hızlı büyüdüğü ve satın alma potansiyeliyle doğru orantılı. Çin'de 18 mağaza açma planımız var. Bu Türkiye'nin de önünün açık olduğunu gösteriyor" dedi.

BEŞİNCİ MAĞAZA ZORLU'YA

Zorlu AVM'de açacağı DKNY ile Türkiye'deki mağaza sayısını 5'e çıkarmaya hazırlandıklarını belirten Donna Karan Salon Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Ekşioğlu ise, "Türkiye'de Bursa bile lüks tüketim açısından potansiyel bir pazar. Neden olmasın" dedi.

İstanbul'a özel koleksiyon

İstanbul'un Donna Karan'a ilham verdiğini anlatan Piccaluga, "İstanbul'un doğu-batı arasında köprü oluşu, farklı etnik yapıları içinde barındırması onu heyecanlandırıyor. Karan bir İstanbul koleksiyonu hazırlayabilir" dedi.

Sosyete, çay kahve eşliğinde alışverişi seviyor

Nişantaşı mağazası açılırken oturma alanı olmayan bir mağaza tasarladıklarını ama müşterilerden ciddi şikâyet aldıklarını ifade eden Zeynep Ekşioğlu, "Biz de Donna Karan Salon diye bir konsept yarattık. Şimdi misafirler vitrinsiz olan katımızda çay kahve eşliğinde istedikleri gibi rahat ve kimseye görünmeden alışverişlerini yapıyorlar" dedi.

Pınar Çelik / SABAH