09 / 08 / 2022

Double Tree by Hilton Çanakkale bu yıl sonu açılıyor!

Double Tree by Hilton Çanakkale bu yıl sonu açılıyor!

‘Double Tree by Hilton Çanakkale’ oteli, Çanakkale'nin merkezinde yükseliyor. İnşaat süreci devam eden otelin bu sene sonunda açılışının yapılacağı öngörülüyor.‘Double Tree by Hilton Çanakkale’ oteli, Çanakkale'nin merkezinde yükseliyor. İnşaat süreci devam eden otelin bu sene sonunda açılışının yapılacağı öngörülüyor.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; 5 yıldızlı olan ‘Double Tree by Hilton Çanakkale’ otelinde çalışmalar sürüyor. 

Double Tree by Hilton Çanakkale bu yıl sonu açılıyor!

15 bin 600 metrekare büyüklükte alanda konumlanan otelde 155 oda yer alacak. ‘Double Tree by Hilton Çanakkale’nin inşaat taahhüt işleri, birçok proje hayata geçiren Serban tarafından üstleniliyor.

2021'in sonunda açılışının yapılması öngörülen otelin kaba inşaat süreci bitirildi, ince inşaatlar ise devam ediyor. Otel, Türkiye’nin Digital Key altyapısıyla hayata geçirilen 3'üncü otel olma özelliğine sahip. 

Double Tree by Hilton Çanakkale bu yıl sonu açılıyor!

Otel, iklimlendirme sistemleri ve genel havalandırma sistemleriyle günümüzün şartlarını yanıtlayacak şekilde tasarlanıyor ve bütün yapı Kovid-19 salgını göz önünde bulundurularak dizayn ediliyor. Double Tree by Hilton Çanakkale, havaalanına 5, üniversiteye 10, şehir merkezine 5 kilometre ve kentin en büyük iki AVM’sine de yürüme mesafesinde bulunuyor. Serban İnşaat Genel Müdürü Mehmet İlker Akdeniz, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. "Çanakkale, Ege bölgesinin potansiyeli en yüksek ve en hızla gelişen bölgesi" diyen Akdeniz, şöyle konuştu:

Double Tree by Hilton Çanakkale bu yıl sonu açılıyor!

“Bu bölgedeki uluslararası bir otel zincirinin standartlarını gerçekleştirmek Serban gibi yeni büyüyen, yerli bir şirket için gurur verici. Double Tree by Hilton Çanakkale’nin ilk otel projemiz olarak, 5 yıldızlı lüks otel statüsüyle hizmet verecek olması bizim için de kıymetli. İnanıyorum ki Serban kalitesi Hilton’un marka kimliğiyle bütünleştiğinde ortaya bölgenin en güzel, en dikkat çekici oteli çıkacak.”

Hilton Türkiye'de 2021’de 100 oteli geçecek!