Düden Parkındaki işletmeler ihaleye verilecek.

Düden Parkındaki işletmeler ihaleye verilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin önemli projelerinden biri olan Düden Parkının bakım ve işletmesinin 1 Kasım'da ihaleye çıkarılacağı bildirildi.

 


Proje kapsamındaki işletmelerin, açık artırma usulü ile 10 yıllığına kiraya verileceği aydedilen açıklamada, şöyle denildi:


"Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinin aldığı karar gereği Düden Parkı Projesi içerisinde yer alan işletmeler 1 Kasım'da saat 15.30'da Belediye Encümeni kararı ile ihaleye çıkarılacak. İstekliler, ihale şartnamesini Büyükşehir Belediyesi Emlak Müdürlüğünden alabilecek. İhale kapsamında, temizlik, güvenlik, peyzaj ve bakım işi yapılması, 2 restoran, 4 fast-food, 2 büfe, 1 kafe, 2 tuvalet, 3 otopark, 12 el sanatları dükkan ve spor tesisleri 10 yıllığına kiraya verilecek. Yıllık 180 bin YTL


KDV muhammen bedelle, açık artırma usulü gerçekleştirilecek ihale ile ilgili Büyükşehir Belediyesi Emlak Şube Müdürlüğünün 249 53 50 numaralı telefondan bilgi alınabilecek."


-MEZBELELİKTEN KURTARILDI-


Açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediyesinin Düden Çayı'nın denize döküldüğü alanı Antalya'ya yeniden kazandırdığı belirtilerek, yaklaşık 250 bin metrekarelik alanın, Düden Parkı Kent Tasarımı Projesi kapsamında yeniden düzenlendiği bildirildi. Çalışmalar kapsamında Düden Çayı'nın istinat duvarları yükseltilirken, alana dolgu yapıldığı ifade edilen açıklamada, çay kenarının örnek bir düzenlemeyle yürüyüş yolu haline getirildiği, alanın yeşillendirilerek ağaçlandırıldığı


kaydedildi. Açıklamada, daha mezbelelik olan alanın güzel bir görünüme kavuşturulduğu vurgulanarak, "Düden Çayı çevresi Antalya'nın en güzel köşelerinden biri haline geldi. Düden'e hayat veren projede yer alan işletmelerle bölgede, yeni bir yaşam alanı oluşturuldu" denildi.