Dumankaya krizi takmadı

Dumankaya krizi takmadı

Dumankaya İnşaat, yatırımlarını aralıksız sürdürüyor...


Projelerini 5'er yıllık periyotta planlayan Dumankaya İnşaat, kriz ortamının geçici olduğunu kanıtlarcasına yatırımlarına ara vermeden devam ediyor.

Küresel piyasalardaki krize ve gayrimenkul sektöründeki durgunluğu rağmen, konut yatırımları sürüyor. Trend, Akdeniz ve Minimal projelerini hayata geçiren Dumankaya İnşaat, modern bir şehirleşme sürecine giren Kartal'daki Vizyon projesini yükseltmeye başladı. E-5 karayolu üzerinde Cevizli ve Kartal köprüsü arasındaki bölgede yer alan Vizyon'un temelinin tamamlanması nedeniyle tören düzenlendi.

YATIRIM ORTAMI SÜRÜYOR

Tören sırasında muhabirimizin sorularını cevaplandıran Dumankaya İnşaat Yönetim Kulu Üyesi Uğur Dumankaya, kriz ortamında yatırımın bir fırsat olduğunu söyledi. Son bir aydır tüm dünyada kafaların karışık olduğunu, piyasaların toz duman olduğunu anlatan Dumankaya, Piyasanın nabzını tutabilen doğru zamanda doğru proje yapabilen firmalar için yatırım ortamının sürdüğünü dile getirdi.

DİRAYETLİ DURMALI

Bin 500 dairelik Trend projesinin teslimatını erkene aldıklarını bildiren Dumankaya, Akdeniz projesini de bitirmek üzere olduklarını belirterek, "Yatırımlarımızı ertelemedik. Göztepe'de başlayacak bir projemiz var. Bir yandan da Aydınlı'da  TOKİ  konutlarının yanında bir projeye başlayacağız. Bu zamanda geri adım değil, dirayetli durup devam etmek gerekiyor. Kriz ortamının geçici olduğunu düşünüyoruz. Bu dönemde yatırımların da avantajlı olduğunu düşünüyoruz. Yatırımcılar konut sektörünün bu dip noktasını fırsat bilip girebilirler. Konut piyasasında da köpük alındı" dedi. 10 milyar dolar harcanarak adeta yeniden inşa edilecek olan Kartal'ın simge projelerinden olacak Dumankaya Vizyon, rezidans daireler, home ofis ve mağazalardan oluşuyor.

Yılmaz YILDIZ / Yeni Şafak