Dumankaya Minimal'de 96 bin YTL'ye

Dumankaya Minimal'de 96 bin YTL'yeDumankaya'nın 32 milyon YTL yatırımla Kurtköy-Pendik'te Dumankaya Minimal'in yapımına başlıyor.


Dumankaya'nın 32 milyon YTL yatırımla Kurtköy-Pendik'te 19 bin metrekarelik bir arazide Dumankaya Minimal projesine eylül ayında başlayacak. Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, Minimal'i "Fazlalıklardan arınmış, sade, işlevsel ve aynı zamanda modern yaşamın gerekliliklerine seslenen tüm detayları içeren son derece dengeli bir proje" olarak değerlendiriyor. Bölgeye hakim bir yamaçta inşa edilecek Minimal, vadiye ve Sabiha Gökçen Havalimanına bakan 149 özel daireden oluşuyor. Büyük bölümünün bahçeli ya da teras bahçeli dairelerden oluştuğu projede yer alan stüdyo dairelerde ise kış bahçeleri bulunuyor. Daireler 96 bin YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya ile 47-115 metrekare arasında bulunan altı farklı daire seçeneğinin olduğu Dumankaya Minimal projesini konuştuk.

Dumankaya Minimal projesini anlatır mısınız?

Kurtköy-Pendik'te yer alacak Dumankaya Minimal projesi, doğaya ve insana saygılı kimliği ve özgün mimarisiyle bölgesinde fark yaratacak, her detayı butik bir anlayışla tasarlanmış özgün bir proje. Bölgeye hakim bir yamaçta toplam 19 bin metrekarelik bir arazide inşa edilecek Minimal, vadiye ve Sabiha Gökçen Havalimanına bakan bahçeli, teraslı ve manzarası hiç bir zaman kesilmeyecek 149 özel daireden oluşuyor. Estetik ve işlevselliğin bir arada olduğu, yeşilin hakim olacağı Minimal'de dairelerin en önemli özelliği, büyük bölümünün bahçeli ya da teras bahçeli olması. 2 ya da 4 katlı bloklardan oluşan projede yer alan stüdyo dairelerde kış bahçeleri de bulunuyor.

Neden bu ismi tercih ettiniz?

Minimal ismini tercih etmemizin nedeni, projenin tüm fazlalıklardan arınmış, sade, işlevsel ve aynı zamanda modern yaşamın gerekliliklerine seslenen tüm detaylara son derece dengeli bir biçimde yer veriyor olması.

Ne zaman projeye başlıyorsunuz? Bitiş tarihi nedir?

İnşaat Eylül ayında başlayacak. 30 ayda tamamlanacak.

Konutların özellikleri nedir?

Dairelerin en önemli özelliği, büyük bölümünün bahçeli ya da teras bahçeli olması. 2 veya 4 katlı bloklarda giriş katların önü bahçeye bakıyor, Aynı zamanda stüdyo dairelerde de iç bahçe düzenlemesine yer verildi.

Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

1 oda 1 salondan (47 metrekare) 3 oda 1 salona (115 metrekare) altı farklı büyüklükte daire seçeneği sunuyoruz.

Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Projemizde daireler 96 bin YTL'den başlayan fiyatlarla sunuluyor.

Satışlara ne zaman başladınız? Yüzde kaçı satıldı. İlgi nasıl?

31 Mayıs'ta projenin önsatışlarına başladık. Şu ana kadar önemli oranda satış gerçekleştirdik. İlgiden gayet memnunuz.

Projenin büyüklüğü nedir?

Projenin yatırım tutarı 32 milyon YTL civarında bulunuyor.

Göztepe'de 800 konutluk bir projeye başlıyoruz

Dumankaya'nın başka yeni konut projeleri var mı?

Şu ana kadar çok sayıda proje gerçekleştirdik. Pek çok projeyi tamamladık, bazılarının yapımı ise sürüyor. Kentin farklı lokasyonlarında toplam yedi projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Yine yakın bir vadede çok merkezi bir bölge olan Göztepe'de 800 konutluk bir projeye başlayacağız.

Yaşamlarında yalınlık arayanları hedefledik

Projeyi hangi gelir grubunu hedef alarak tasarladınız?

Yaşamdan keyif alan, yaşamında yalın bir seçiciliğin peşinde olanların Minimal'de yaşamak ve var olmaktan keyif alacaklarını düşünüyoruz. Dumankaya İnşaat, 'ulaşılabilir fiyatlara görkemli projeler' sunma anlayışıyla proje üreten bir kuruluş. Bu anlamda bizim projelerimiz genellikle orta ve yüksek gelir grubuna mensup, üniversite mezunu profesyoneller ve yine aynı gelir grubundan aileler nezdinde rağbet görüyor.

Spa ile zenginleşmiş sosyal alanlar var

Sosyal ve ortak alanlarda neler var?

Her daire için yeterli sayıda açık ve kapalı otoparkların düşünüldüğü Dumankaya Minimal'in sunduğu zengin sosyal donatılar arasında açık yüzme havuzu, kafe, fitness center, Spa, çocuk oyun alanı, yürüyüş ve koşu parkurları, göletler ve çok amaçlı spor sahası bulunuyor.

Demet Cengiz BİGİN / hurriyetemlak.com