Dünya Göz Hastanesi Antalya'ya 10. hastaneyi açacak

Dünya Göz Hastanesi Antalya'ya 10. hastaneyi açacak

Dünya Göz Hastanesi 30 milyon dolara Antalya'da açıyor, 40 bin yabancı hasta hedefliyor 

Dünya Göz Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, Türkiye'deki 10'uncu halkalarını 30 milyon dolara Antalya'da açmaya hazırlandıklarını bildirdi.

Kapıcıoğlu, böylece yatırımlarının 200 milyon doları aşacağını belirterek, "2009 yılında 97 farklı ülkeden 20 bin hastaya hizmet verdik. Hedefimiz iki yıl içinde yabancı hasta sayımızı 40 bine çıkarmak. Böylece 80 milyon Euro'luk sağlık turizmi cirosu yaracağımızı düşünüyoruz" dedi.

Yurtdışı atağı
Dünya Göz'ün halen Amsterdam (Hollanda), Berlin, Köln (Almanya), Belçika ve Tiran'da (Arnavutluk) klinikleri olduğunu ifade eden Kapıcıoğlu, şunları anlattı: "Bu ay Bükreş'te (Romanya), nisanda Londra'da (İngiltere), mayısta Moskova'da (Rusya), haziranda Kiev'de (Ukrayna) klinikler açacağız. 2011'de Bahreyn'de açmayı planladığımız klinikle birlikte yurtdışında 10 ayrı noktaya ulaşmış olacağız."
Kapıcıoğlu, Dünya Göz'ün yüzde 30'unun National Bank of Kuveyt'e satışı konusundaki görüşmelerinin sürdüğünü kaydederek, şunları dile getirdi: "Kuveyt'e hisse satışımızın gerçekleşmesinin ardından bu ülkede klinik veya hastana de açabiliriz. Oradan sağlayacağımız kaynakla büyüme planımızı hızlandıracağız. Anadolu'daki 25 ilimizden çeşitli hastane ve klinikler, `Bizi satın alın' diye başvuruyor. Sağlık Bakanlığı yeni hastane ve klinik açma ruhsatlarını durdurduğu için, ruhsatlarıyla birlikte o hastanelerden bazılarını almayı düşünüyoruz."

Biz tam gündeyiz
Eray Kapıcıoğlu, Dünya Göz'de çalışan 30 profesör dahil, tüm doktorların "tam gün"e uyduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "Dünya Göz'de çalışan doktorlarımız bir başka hastane, muayenehane veya üniversitede çalışamazlar. Biz Tam Gün Yasası'nın çıkmasından önce böyle bir uygulama benimsemiştik. Bu uygulama gayet sağlıklı şekilde yürüyor."
Hürriyet

Basında yer alan diğer haberler;

Dünya Göz, yabancı ortaktan gelen parayla 6 hastane alacak
Dünya Göz Hastanesi Başkanı Kapıcıoğlu, şirketin yüzde 30'u için anlaştıkları Kuveytli ortaktan gelecek parayla Anadolu'daki 6 ilde hastane satın alacaklarını söyledi.
ANTALYA'DA 10'uncu şubesini açacak olan Dünya Göz Hastanesi, hasta sayısını 2 yıl içinde ikiye katlamayı hedefliyor. Dünya Göz Hastanesi'nin yönetim kurulu başkanı Eray Kapıcıoğlu, Antalya'daki hastanenin 30 milyon dolarlık bir yatırım olduğunu söyledi. Yabancı ortaklık konusunda Rekabet Kurulu'ndan izin çıktığını kaydeden Kapıcıoğlu, gelen parayla 6 ilde ruhsatlı hastane alacaklarını belirtti. Dünya Göz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, dün yaptığı basın toplantısında, Dünya Göz'ün Kuveytli National Bank of Kuwait'in kontrolündeki Swan Holding'le yüzde 30'luk hisse satışı konusunda 8 aydır görüştüklerini belirterek şunları söyledi: "Ocakta Rekabet Kurulu'na onay için gitti. Şubatta onay geldi. Henüz para netleşmedi ancak gelecek parayla 6 ilde (Bursa, Kayseri, Antep, Adana, Samsun ve bir il daha) ruhsatlı hastane satın alacağız. Hastane ruhsatı verilmediği için mecburen satın alıp göz hastanesine çevireceğiz" SGK ile 18 gün önce anlaşma imzaladıklarını söyleyen Kapıcıoğlu, anlaşmadan sonra çağrı merkezlerine gelen telefon sayısının 4 binlerden 10 binlere çıktığını bu nedenle 40 kişilik ekibi 55'e yükselttiklerini dile getirdi.

Yurtdışında 10 klinik
Yurt dışında 5 kliniği bulunan Dünya Göz, 2011'e kadar sayıyı 10 noktaya çıkarmayı planlıyor. Şirket haftaya Romanya, nisanda da İngiltere'nin başkenti Londra'da klinik açacak.
Sabah