Düşük faiz satışları canlandıracak

Düşük faiz satışları canlandıracak2008'de orta gelir grubuna hitap eden projeler geliştirmeye yönelen inşaat firmaları, bu gelir grubunun karşısına yalnızca birbirinden özel projeler hazırlayarak değil yeni finansman modelleri oluşturarak çıkmak durumunda kaldılar.


Son olarak Dumankaya, Kurtköy'de yapımı devam eden Konsept İstanbul projesinde düşük peşinatlı sabit taksitli, uzun vadeli bir kampanya başlattı.

11 BİN YTL PEŞİNAT

Dumankaya'nın "akılcı yatırım" olarak tanımladığı kampanyada 11 bin YTL'den başlayan yüzde 12,5'lik bir peşinat ödeniyor. Bir yıl sonra yüzde yine 12,5'lik bir ara ödeme yapılıyor. Kalan tutar ise 60 ayda yüzde 0,99 sabit faizle ödeniyor. İkinci seçenekte ise peşinat oranı yüzde 25, kalan tutar ise yine 60 ayda yüzde 0,99 sabit faizle ödeniyor. Ödemelerin 12 ayda tamamlanması durumunda ise faiz uygulanmıyor. Böylece peşin 88 bin YTL'den başlayan fiyatlarla konut sahibi olmak mümkün.

BAŞKAŞEHİR'DE FAİZ YÜZDE 0.99

 TOKİ ile Yapı Endüstrisi'nin birlikte gerçekleştirdiği Başkaşehir projesinde 65 bin-394 bin 500 aralığındaki fiyatlarla alıcılarıyla buluşan konutlardan ev alacakların yanına almış olanlara da ödeme imkanı sağlayacak bir model sunuluyor. Daha önce ev alanlara 60 aya kadar yüzde 0.99, 60 ay üzerine ise yüzde 1.09 kar paylı kredi imkanı sağlanıyor. Başkaşehir projesinden yeni konut alanlar satış bedelinin yüzde 25'ini peşin ödeyip, kalan yüzde 75 için 60 aya kadar vadeli olursa yüzde 1.09, 120 aya kadar vadeli olursa yüzde 1.19'luk kar payı ödeyecek.

AĞAOĞLU BAŞLATTI

Ali Ağaoğlu, sektördeki sıkışıklığı aşmanın bir yolu olarak bankalarla anlaşkı, mevduatını kredi kaynağı olarak kullandırdı. Akbank ve Vakıfbank'ta bulunan mevduatını kredi kaynağı olarak değerlendirip ilk 7 ayı geri ödemesiz kredi sağladı. Modele göre Ağaoğlu Grubu, Akbank ve Vakıfbank ile yaptığı çözüm ortaklığıyla, bu bankalardaki mevduatına karşılık faiz almıyor ve konut sahibi olmak isteyenlere bu iki banka üzerinden 240 aya kadar uzun vadeli konut kredisi kullanıyor.


 


Bugün