Ebru Şallı, Ulus Savoy Sitesi'ndeki evini yeniledi!

Ebru Şallı, Ulus Savoy Sitesi'ndeki evini yeniledi! Ebru Şallı, Ulus Savoy Sitesi'ndeki evini yeniledi!

Sunucu Ebru Şallı, Ulus Savoy Sitesi’nde ferah ve aydınlık bir bahçe dubleksinde yaşıyor. Şallı, kısa sürede kendi dekore ettiği evde, modern ve sade bir çizgi yaratmaya önem vermiş.Geçen yıllarda televizyonda yaptığı  kadın programlarıyla adından söz ettiren Ebru Şallı, yeni kurduğu hayatında yaşamak için Ulus’tan bir ev seçmiş kendine. Eski Türkiye güzellerinden Şallı, evinin kapılarını InStyle Home dergisine açtı. 


Çocuklar ve yetişkinler için çıkardığı sağlıklı yemek kitaplarının yanı sıra, yakında piyasaya çıkacak olan yedinci DVD’si Skinny Jean Workout ile de adından yine çok bahsettireceğe benziyor Şallı. 

“Bütün kadınların kabusudur fazla kilolar. Bu DVD sayesinde iki haftada iki beden incelebileceğinizi kanıtlayacağım size. Artık yere yatıp, debelenerek pantolonunuzun fermuarını kapatmaya çalışmayacaksınız” diye gülümseyerek anlatıyor ve devam ediyor, “Yeni yapılan Savoy Sitesi’ni çok duymuştum. Bundan yedi ay önce, taşınma işi gündeme gelince ilk buraya bakmak istedim. Evin bahçe dubleksi olması, ayrıca her iki katının bahçeye açılması tercihimde önemli rol oynadı” diyor. 

Zaten taşınır taşınmaz Şallı’nın ilk işi, hayalini kurduğu pilates odasını hayata geçirmek  olmuş.


ULUS’U ÇOK SEVİYORUM 


250 m2’lik bahçe dubleksli evin alt katında içinde banyo ve giyinme odası olan yatak odasına, pilates odası ve banyo eşlik ediyor. Üst katta ise önü yemyeşil bahçeye açılan salon, mutfak, iki misafir odası, banyo ve bir misafir tuvaleti yer alıyor. 

Şallı, Ulus’u şehrin merkezi konumunda bulunmasından dolayı tercih etmiş. “Uzun yıllar Etiler’de yaşadım. Bu civarı hem seviyor, hem yaşam tarzım için pratik buluyorum” diyor. 

Evin dekorasyonunu çok kısa sürede kendi yapmış. Genelde beyaz duvarlara Ligne Roset ve Mudo Concept’ten aldığı beyaz parlak lake mobilyalar ve renkli aksesuvarlar eşlik etmiş. En sevdiği renk olan moru da oturma bölümü için seçtiği rahat kanepesinde görmek istemiş. Bu Ligne Roset kanepe rahatlığı ile ödül almış bir tasarımmış. Şallı, “Dört ay kadar beklemem gerekti bunun için. İnsan oturunca kalkmak istemiyor” diye anlatıyor.  

Sabah kalkar kalmaz ilk işi pilates yapmak haliyle. Erken kalkmayı sevenlerden. “Her sabah mutlaka bir saati spora ayırırım. Bu yoga, pilates, yürüyüş veya kardiyo 

olabilir” diyor.


EN HIZLI CEVAP VEREN SPOR 

Sunucu, sabahları yeşil çayını içmeyi de ihmal etmiyor. Pilatesin kafa ve vücut sağlığı için birebir olduğunu, insana pozitif bir bakış açısı kattığını belirtiyor: “Bedensel olarak dünyanın en hızlı cevap veren sporu. Üç seansta vücudunuzdaki sıkılığı ve diriliği fark ediyorsunuz.”

Hazırladığı DVD’de yogalates de varmış. Özellikle 40 sonrası kadınlarda antiaging etkisi yapıyormuş. Bunun pilates ve yoga hareketlerinin birleştiği mükemmel bir vücut çalışma programı olduğunu söylüyor .


DiZi  SEYRETMEM


Ebru Şallı, “Dizi seyreden biri değilim. Film ve belgeseller daha çok ilgimi çeker. İki oğlum Beren (10) ve Pars (3) ile geçirdiğim vakitler de benim için kıymetlidir” diyor. Şallı, kayak sporunu uzun yıllardır zevk alarak yaptığını ama oğlu Pars’ın doğumundan sonra bu spora karşı bir korku başladığını itiraf ediyor.


ELiM ÇOK  LEZZETLiDiR


Evinde vakit geçirmeyi seviyor Şallı. Taşındıktan kısa bir süre sonra yılbaşı öncesi yakın arkadaşlarına verdiği yemek davetinden bahsediyor. Öyle zamanlarda mutfağa geçip yemekleri kendi elleriyle yapıyormuş. Osmanlı, Uzakdoğu veya İtalyan mutfağı fark etmiyor onun için; ne de olsa hepsinin kursuna gitmiş. Malzeme seçimi ve pişirme şekilleriyle sağlıklı olmasına da çok özen gösteriyor tabii. 

“Sağlıklı beslenmeye önem verdiğimden öyle tatsız-tuzsuz olduğunu da düşünmeyin. Elimin lezzetli olduğunu söyler arkadaşlarım” diye bir açıklama getiriyor 

konuya. 

Masa hazırlamaya çok meraklı olduğunu belirtiyor. “Yurt dışına gittiğimde kendimi masa aksesuvarları alırken bulurum hep. 

Temalı masalar hazırlamak tam bana göre. Bunun için evde haddinden fazla masa 

örtüsü, peçete, çatal-bıçak seti, tabak-çanak bulunur” diye neşeyle anlatıyor.


Röportajın tamamı InStyle Home dergisinde


 Milliyet CADDE