Ecocarat ile sağlıklı evler devri başladı!

Ecocarat ile sağlıklı evler devri başladı!Ecocarat iç cephe kaplaması, bulaşıcı hastalıklardan korunmaya ve steril mekanlarda yaşamaya davet ediyor


Japonya'nın seramik devi INAX tarafından üretilen ve Global Group'la Türkiye pazarına giren ECOCARAT, hastane mikrobu ve kapalı mekanlardaki bulaşıcı hastalıkların ortadan kaldırılması amacıyla üretildi. Yapısında insan sağlığını olumsuz etkileyen kimyasal gaz (Formaldehit) içermeyen dünyadaki ilk ve tek ürün olma özelliğine de sahip. 

Nanoteknoloji sayesinde ortamda nem kontrolünü sağlayan Ecocarat iç cephe kaplaması, evlerin ve mekanların yaşam kalitesini arttırıyor.

Ecocarat, sigara dumanı ve kötü kokuları yok eden, nem dengesini sağlayan, bakterileri etkisiz hale getirerek steril ortamlar yaratan ve leke tutmayan özellikleri ile kapalı ortamların havasını değiştiriyor. Bu sayede steril kalan ortamda, alerji, astım ve romatizma hastalıklarına neden olan hava da tamamen ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca yanmazlık özelliğiyle de duvar ve tavanlarda adeta zırh görevi görerek;  yangının diğer odalara geçişini engelliyor.

Mekanın tamamı  yerine tek duvarın kaplanmasıyla da aynı fonksiyonu yerine getirebilen Ecocarat'ın “sıfır-derz” olarak döşenebilmesi de mekanlarda kullanım kolaylığı sağlıyor. 

Dünyada konut, otel, hastane, okul, müze, fabrika, SPA, spor merkezleri, kapalı  yüzme havuzu gibi farklı mekanlarda da uygulanabilen Ecocarat sadece yeni yapılar için değil aynı zaman da yenilenecek yapılar için de uygun… 

Ecocarat Kasım sonu itibariyle Çanakkale Seramik & Kalebodur mağazalarında satışa sunuldu.

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Mikropla savaşan seramik formülü devlet kasasında
Global Group, 4 yıldır Japonların mikroba karşı savaşan seramiklerinin Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Grubun kurucusu Cüneythan Ergene yaptığı açıklamada, Ecocarat isimli bu seramiklerle, ‘nefes alan duvarlar' yaratmanın mümkün olduğunu söyledi.
Ergene, ürünün ortaya çıkışının Japon devletinin hastanelerdeki hastane mikrobu ve kapalı mekanlardaki bulaşıcı hastalıkları ortadan kaldırabilmek için Japonya'nın seramik devi Inax'tan destek istemesiyle başladığını belirterek, “Inax, ürünü 1998 yılında ortaya koydu. Nanoteknoloji ile üretilen Ecocarat'ın formülü Japon devlet kasasında saklanıyor. Yapısında insan sağlığını olumsuz etkileyen kimyasal gaz (formaldehit) içermediği gibi, kapalı ortamlardaki tüm kimyasal gazları da ortadan kaldırıyor. Ürünün uygulandığı mekanlarda nem tamamen kontrol altına alınarak bakteri ve küf oluşumu engelleniyor. Bu sayede steril olarak mekanda kalan havada, alerji ortamı da tamamen ortadan kalkmış oluyor. Ürün, ayrıca sigara, ev hayvanı, mutfak ve banyolarda oluşan kötü kokuları yok ediyor” diye konuştu.

‘Tek duvarı döşemek de yetiyor'
Ergene'nin dikkat çektiği bir diğer nokta da ürünün yangına karşı direnci oldu.  Mekanın tamamı yerine tek duvarın kaplanmasıyla da aynı fonksiyonu yerine getirebilen Ecocarat'ın ‘sıfır-derz' olarak döşenmesi ve leke tutmama özelliğinin de bulunduğuna işaret eden Ergene, ürünün sadece yeni yapılar için değil aynı zaman da yenilenecek yapılar için de uygun olduğunu belirtti.
Ergene, Ecocarat'ın kullanım alanlarını konut, otel, hastane, okul, müze, fabrika, SPA, spor merkezleri ve kapalı yüzme havuzları olarak gösterdi.
Milliyet