Edremit Sahili'nde yenileme çalışmaları sürüyor!

Edremit Sahili'nde yenileme çalışmaları sürüyor!

Edremit Belediyesi tarafından hayata geçirilecek ‘Sahil Kordonu’ projesi çalışmaları aralıksız devam ediyor. Edremit Sahili'nde yenileme çalışmaları sürüyor.Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, ilçe sahilindeki hazine arazinde bulunan barakaların yıktırılmasının ardından başlayan ’Sahil Kordonu’ projesi çalışmalarını yerinde inceledi. Yetkililerden bilgiler alan Çiçekli, proje kapsamında altyapı çalışmalarının 15 güne kadar biteceğini söyledi. Çiçekli, “Çalışmalarımız son derece hızlı gidiyor. Gerek personelimiz gerekse araçlarımız tabiri caizse karınca gibi çalışıyoruz. Muradımız, sahil bandımızı bu sezon Edremit ve Van’a kazandırmaktır. Bizler işimizin altyapısını oluşturmaya çalışıyoruz. İstedik ki yapacağımız işi en az maliyetle yapalım. Eğer biz bu işi ihaleye çıkarmış olsaydık, kamu kaynaklarımız bir kenarda bekliyor olacaktı. Biz bunları kullanarak maliyetimizi yüzde 80 civarında azalttık” dedi.


“Ankara Büyükşehir Belediyesi Edremit’te asfalt çalışması yapacak”

Belediyenin borç miktarının oldukça fazla olduğunu ifade eden Çiçekli, “Umut ediyorum ki 15 gün içerisinde altyapımız bitecek, daha sonra ise işin ihale boyutuna geçeceğiz. Biliyorsunuz birçok çalışmamız da devam ediyor. Şamran Kanalımızın ıslah ve peyzaj çalışmaları devam ediyor. Taziye evleri, zincir marketleri ile ilgili projelendirme çalışmamız devam ediyor.  Ankara  Büyükşehir Belediyemizden park, bahçe ve kontrol daire başkanlarımız geldiler. Ben buradan sizlerin vasıtasıyla Melih Gökçek Beye şükranlarımızı arz ediyorum. Bize babanın oğluna yapmayacağı şeyleri Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın talimatıyla yapıyorlar. Bu kapsamda burada yaklaşık 11 kilometre sıcak asfalt çalışması yapacaklar” diye konuştu.


“Çamurla mücadele ediyoruz”

Karla mücadelenin tamamlandığını, ancak ilçede çamurla mücadele çalışması başlattıklarını ifade eden Çiçekli, “Ne yazık ki belediyecilik hizmetleri çok kötü olduğu için her etraf şu an çamur içindedir. Fen işlerimiz gece gündüz demeden kumlama çalışması yürütüyor. Amacımız, vatandaşlarımızın ayağını çamurdan kurtarmaktır. Biliyorsunuz projemizin yarısı plaj olacak. Bu da kadın, erkek ve ailelerimizin kullanacağı şekilde geleneksel dokuya uygun yapılacak. Bu Edremit ve Van’ın sahil ihtiyacını bir nebze karşılayacak inşallah” ifadelerini kullandı.


“Van’a ikinci olimpik havuz müjdesi”

Çiçekli, Nur Tatar Spor Salonuna yakın bir alanda da yarı olimpik yüzme havuzu yapacaklarının müjdesini vererek, “Özellikle TOKİ’lerin buradaki varlığı, bizlere olimpik havuz hizmeti olanağını düşündürtüyor. Kaynağını temin edersek, Nur Tatar Kapalı Spor Salonunun yanına yarı olimpik kapalı yüzme havuzu planlıyoruz. İnsanların hala ayakları çamurdan geçemiyorsa, bu paralar nereye gitti? Halende kanar mahallerimizden ‘buraya bir şey yapılmadı’ diye şikâyetler geliyor. Ben bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diye konuştu. Çiçekli, konuşmasının ardından bir süre buradaki çalışanlarla sohbet etti.


Milliyet