Çukurova Balkon

Efeler Belediyesi Hisler Parkı projesi için protokol imzaladı!

 Efeler Belediyesi Hisler Parkı projesi  için protokol imzaladı! Efeler Belediyesi Hisler Parkı projesi için protokol imzaladı!

Efeler Belediyesi, Küçük Eller Büyük Umutlar Derneği (KEBUDER) ile engelli vatandaşlara özel ve Türkiye’de bir ilk olacak ’Hisler Parkı’ Projesi için protokol imzaladı.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Efeler Belediyesi, Küçük Eller Büyük Umutlar Derneği (KEBUDER) ile engelli vatandaşlara özel ve Türkiye’de bir ilk olacak ’Hisler Parkı’ Projesi için protokol imzaladı. Efeler’in Kadıköy Mahallesi’nde kurulacak olan Türkiye’nin en kapsamlı ve en büyük parkı için Efeler Belediyesi ve KEBUDER protokol imzaladı. Efeler Belediyesi’nde düzenlenen protokol törenine Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Efeler Kent Konseyi Başkanı Tuncay Erdemir, KEBUDER Başkanı Perihan Öztürk katıldı.


"KEBUDER VE EFELER BELEDİYESİ GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRECEK"

KEBUDER ve Efeler Belediyesi’nin güçlerini projede birleştireceğini belirten Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Kadıköy Mahallemizin girişinde güzel bir park alanımız var. KEBUDER’in önerisiyle o park yerini yeni bir düzenleme yaparak Hisler Parkı isminde bir projeye dönüştüreceğiz. Hem önerisiyle hem de maddi ve manevi katılımlarıyla bu projenin gerçekleştirilmesinde KEBUDER’in de katkısı da azımsanamayacak kadar büyük. Efeler Belediyesi olarak biz de KEBUDER’den gelen bu öneri sonrasında belediye meclisimizde konuyu görüşerek, projenin hayata geçirilmesi yönünde karar aldık. Projenin hazırlanmasını da belediye olarak üstlenerek proje ile ilgili çalışmalarımızı başlattık” dedi.
"PROJE 4 BİN METREKARELİK BİR ALANDA 500 BİN TL’YE MAL OLACAK"

Projenin maliyeti hakkında bilgi veren Özakcan, “Gözümüzden kaçak ekstra giderler olabilir. Projenin gerçekleştirilmesi aşamasında bu miktar biraz daha artabilir ancak şu anda toplam maliyet 500 bin TL olarak görünüyor. Parkımız 4 bin metrekare bir alanda oluşturulacak” ifadelerini kullandı.


“TÜRKİYE’DE BİR İLK OLMASI BİZİ HEYECANLANDIRIYOR”

Engelliler için özel olarak hazırlanacak olan Hisler Parkı Projesi’nin en kapsamlı haliyle Türkiye’de bir ilk olacağını kaydeden Özakcan, “İlçemizde gerçekleştireceğimiz projenin bir örneği İstanbul’da bulunuyor. Ancak Efeler’de yapılacak olan park İstanbul’da yapılandan daha donanımlı, engelli yurttaşlarımızı mutlu edecek bir proje olacak. Ümit ediyorum ki onlara o güzelliği ve mutluluğu yaşatır, bizler de bu mutluluğu paylaşırız. Kamuya, vatandaşlarımıza açık, temiz siyaset, ilkeli, şeffaf yönetim anlayışımızın bir sonucu olarak gerçekleştireceğimiz projelerden biri olacak” şeklinde konuşarak projenin hayırlı olmasını diledi.


“PROJE BEŞ DUYUYA HİTAP EDİYOR”

Hisler Parkı Projesi’nin hayata geçirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren KEBUDER Başkanı Perihan Öztürk, “Projenin ismi, beş duyuya hitap eden bir park olduğu için Hisler Parkı oldu. İçerisinde, görme engelliler için kokulu çiçeklerle yönlendirme, fiziksel engelli çocuklar için jimnastik alanı, köpek parkı, engelli oyun parkı, spor alanı, kütüphane ve kafeterya barındırıyor. Bu proje bizim için çok özel. Efeler Belediyesi’ne projeye sağladıkları desteklerden dolayı çok teşekkür ederim” dedi. Konuşmaların ardından Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan ve KEBUDER Başkanı Perihan Öztürk ‘Hisler Parkı’ Projesi’nin protokolünü imzaladı.


Hürriyet