28 / 05 / 2022

Ege-Koop 400 işyeri inşa edecek!

 Ege-Koop 400 işyeri inşa edecek!

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, 400 işyerinden oluşacak Ege Ticaret Merkezi’ni tanıttı. İşyerlerinin fiyatlarının konut fiyatlarına eş olacağı belirtildi.Ege-Koop 400 işyerinden oluşan Ege Ticaret Merkezi'ni geliştirecek.Yeni kurulacak merkez  İzmir  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (İESOB) düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan merkezi, yeni nesil organize sanayi bölgesi olarak tanımladı. Şehir içinde sıkışan işyerlerinin gelişip büyümede zorluklarla karşılaştığını söyleyen Aslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2018 yılında İmar Kanunu’na ‘kentsel servis alanı’ kavramını ilave ettiğini belirtti.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, kentsel servis alanı ile şehir içinde sıkışan işyerlerinin, kentsel dönüşüm planları kapsamında kent dışına taşınmasına olanak sağlandığını söyleyen Aslan, şu ifadeleri kullandı:

“İşletmeler iş hacimlerini, üretim bantlarını, imalathanelerini büyütmek istiyorlar ki dış pazarlara açılabilsinler. İzmir ve Türkiye ekonomisinin büyümesi için önce bu işyerleri büyümeli. Ege-Koop ailesi olarak 1 milyon metrekarelik alanın ilk aşamada 350 bin metrekaresinde 200, 400 ve 800 metrekare işyerleri seçeneklerinden oluşan bu proje için elimizi taşın altına koyduk.” Yüksek teknoloji kullanarak katma değerli mal ve hizmet üreten, yurtiçi ve yurtdışında satış yapan yeni firmaların Ege Koop Ege Ticaret Merkezi’nde yer alacağını söyleyen Aslan, “Yatırımcılar İzmir’de 2+1, 3+1 konut fiyatlarına, modern ve kazançlı bir işyerine sahip olmuş olacak.” 

Ege-Koop’un sanayide, ticarette, çeşitli sektörlerde ve meslek odalarındaki ihtiyaç ve talepleri karşılamak üzere özgün ve kaliteli projeler ürettiğini belirten Aslan, 400 işyerinden oluşacak Ege Ticaret Merkezi’nin Menderes Tekeli’de İzmir Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi bitişiğinde, metro hattına 5 dakika mesafede yer aldığını kaydetti.İEOSB Başkanı Zekeriya Mutlu, merkezin esnafın tüm ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi. İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Hasan Özkoparan ise, “Hayallerimizin gerçektiren üretim, ticaret, teşhir ve ihracatın aynı anda yapılacağı bu merkezi hep birlikte kuracağız” dedi.