Ege-Koop'un Körfez Evleri 5 yıl önce tamamlanacak

Ege-Koop'un Körfez Evleri 5 yıl önce tamamlanacakEge-Koop Karşıyaka Körfez Evleri, VakıfBank'ın kredi avantajı ile belirlenen süresinden 5 yıl önce tamamlanıyor.
Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, VakıfBank'ın kredi avantajı ile projeye haziran ayına kadar 60 milyon YTL'ye yakın yatırım yapılacağını ve evlerin o tarihte teslim edileceğini söyledi.


Körfez Evleri için bugüne kadar altyapı ve üstyapıya 20 milyon YTL ödeme yapıldığını bildiren Aslan, "Proje yaklaşık 80 milyon YTL'ya mal olacak. VakıfBank'ın kredi avantajıyla, projeyi normal süresinden 5 yıl önce bitireceğiz" dedi.


Karşıyaka Körfez Evleri Projesi'nin örnek dairesini Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Başkan yardımcıları Turgut Domaniç, Kadri Bilgin, İmar ve Şehircilik Müdürü Ayşem Özzambak, Plan ve Proje Müdürü Nilüfer Varlı ve Yapı Kontrol Müdürü Saliha Köroğlu'na gezdiren Aslan, "70 bin metrekare alandaki 5 ayrı imar adasında 27 blok ve 696 konut olarak planlanan Karşıyaka Körfez Evleri, Ege-Koop'un şehir merkezine yakın ilk projesi. Bugüne kadar 20 milyon YTL yatırım yaptığımız bu projeye; Ege-Koop kefaletinde alınan kredilerle Haziran 2008'e kadar 50-60 milyon YTL ek yatırım yaparak projeyi bitireceğiz" bilgisini verdi. (Hürriyet)