25 / 05 / 2022

Ege Sağlık Hastanesi icradan satılıyor! 35 milyon TL!

Ege Sağlık Hastanesi icradan satılıyor! 35 milyon TL!

İzmir’in ilk özel hastanesi olan Ege Sağlık Hastanesi icradan satışa konuldu. Bir bankanın icradan satışa koyduğu hastane 1997’den beri Universal Hospital Group bünyesinde yer alıyordu...
İzmir’in ilk özel hastanesi olan Ege Sağlık Hastanesi icradan satışa konuldu. Bir bankanın icradan satışa koyduğu hastane 1997’den beri Universal Hospital Group bünyesinde yer alıyordu. İcradan satışa konulan hastane için belirlenen değer 35 milyon lira seviyesinde.


Ege Sağlık Hastanesi 1969’da İzmir’in ilk özel hastanesi olarak kuruldu. 1997’ye gelindiği ise hastane Universal Hospital Group’a satıldı.


Son dönemlerde mali sorunları ile gündeme gelen grubun çok sayıda hastanesi satışa çıkarılmıştı.


Satış sonrası Özel Universal Ege Sağlık Hastanesi ise bankanın ödenmeyen kredisi nedeni ile icradan satışa konuldu. İcraburada.com sitesinde yer alan şartnameye göre hastanenin icradan satışı yarın yapılacak. Yarınki ihalede alıcı çıkmaması durumunda satış 20 Ocak 2014’te yenilenecek. 34 milyon 175 bin lira muhammen bedel belirlenen hastane  İzmir  Konak'ta bulunuyor.


ALACAK 130 MİLYON LİRA

Edinilen bilgilere göre, bankanın Universal Hospital Group’tan olan alacağı 130 milyon lira seviyesinde. Anılan kredinin ödenmesi için 2 yılı aşkın bir süreden beri görüşmeler yürütüldü. Ancak olumlu sonuç alınamayınca hastanenin icradan satışı gündeme geldi.


Dinçer Gökçe/Hürriyet