Eğlencenin çekim merkezi; Adaland

Eğlencenin çekim merkezi; AdalandKuşadası'nda yeralan Adaland Aquapark, Avrupa'nın en büyük 1.600 aquaparkı içerisinde ilk 10'a girdi.


İzmir'den 80 km uzaklıkta, Kuşadası'nda yer alan Adaland, 270 bin metre karelik sırılsıklam bir eğlence dünyası Aquapark, dost canlısı yunuslarla keyifli dakikaların yaşandığı  Dolphinpark ve tropikal bir adayı anımsatan Seapark ile heyecan düşkünlerini ağırlıyor.

Adaland Aquapark; "Avrupa'nın en büyük aquaparkı"
Avrupa'nın en büyük 1.600 aquaparkı içerisinde ilk 10'a giren Adaland Aquapark, kalp atışlarını hızlandıran ve maksimum adrenalin yaratan aktiviteler sunuyor. Eğlence dolu bir gün için Adaland Aquapark'a tercih edenler serin mavi dalgaların yanı sıra çılgın kaydıraklarda kayma olanağını da yakalıyor. Tatilini daha sakin geçirmek isteyenler içinse rahatlatıcı bir nehir gezintisi de alternatifler arasında yer alıyor.
Adaland Aquapark'ta, yer yer saniyede 9 metre hızla, 2-3 metre yükselen dalgalarla ve 10 metreye varan kanyonlardan olusan rafting nehri turuyla, raftingciler karşılarına çıkacak animasyonlar sayesinde kendilerini farklı bir dünyanın içine çekilmiş hissediyor.

Adaland Dolphinpark: "Ege Bölgesi'ndeki insanlar ve yunusların birleştiği tek yer"
Ege Bölgesi'nin ilk ve tek deniz memelileri gösteri merkezi olan Adaland Dolphinpark, denizlerin olağanüstü canlıları yunuslar ve sevimli fok balıklarıyla eğlence dolu saatler sunuyor. İçerisinde 3 adet yunus ve 3 adet fok balığının gösteri yaptığı Adaland Dolphinpark, misafirlerine yunuslar ile yüzme olanağı da sunuyor. Yaklaşık 50 dakika süren yunus ve fok balığı şovlarının yapıldığı Adaland Dolphinpark, giriş turnikelerinde birebir Efes Antik Hadrian Kapısı, sahnesinde ise Efes Antik Celcius Kütüphanesi'nin inşa edildiği tarihi bir dokuya sahip.

Adaland Seapark: "Cennette bir gün"
Türkiye ve Avrupa'da ilk ve tek olan "İnteraktif Deniz Hayatı Projesi" kapsamında hazırlanan ve bu sezon 5 Temmuz'da kapılarını açan Adaland Seapark (Deniz Parkı), ziyaretçilere deniz hayatının eşsiz güzelliğini sunuyor. Parkı ziyaret eden herkese shorty (dalgıç kıyafeti), deniz gözlüğü ve snorkel veren Adaland Seapark, içerisinde tropik balıkların sergilendiği akvaryumla büyük ilgi topluyor. Akvaryum galerisinde, akrilik panellerden yunuslar, köpekbalıkları ve resif izlenebiliyor. Park içerisinde yunus havuzu, kafes ile dalış gerçekleştirilen köpekbalığı havuzu, manta havuzu, tatlı su nehri, yine içerisinde yüzlerce renkli tropik balığın bulunduğu ve snorkel ile yüzülebilen tropik resif bulunuyor.
Dünyada sadece 3-4 adet olan ve Türkiye ve Avrupa'nın ilk ve tek interaktif akvaryumu olan Adaland Seapark'da, çocuklara özel hazırlanan güvenli ve ılık havuz da bulunuyor. Bu tropik adada, çocuklar daha önce hiç görmedikleri deniz canlılarını da keşfedebiliyor.
Adaland Seapark, giriş ücretine dahil olan lezzetli menülerin yer aldığı öğle yemeğini, tepe restauranda muhteşem bir manzara eşliğinde sunuyor. Okyanusun havuza sığdırıldığı Adaland Seapark, 10.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.