Elazığ'a 100 milyon dolarlık AVM

Elazığ'a 100 milyon dolarlık AVM Elazığ'a 100 milyon dolarlık AVM

Elazığ'da, 850 ortaklı bir girişim grubu AVM inşa ediyor.


Elazığ'da, 850 ortaklı bir girişim grubu tarafından yürütülen ve içinde, fuar alanları, buz pisti, bowling salonu, 7 sinema salonu, çocuk oyun alanları, alışveriş merkezi, yüzme havuzları, fitness center, Türk hamamı, saunalar, buhar banyoları, kafeler, jakuziler, aquapark, 10 bin kişilik amfi tiyatro, bin kişilik Osmanlı Lokantası, tarih, kültür ve emeği geçenler müzesi, kongre konferans ve düğün salonları, çim futbol sahası, voleybol, basketbol sahası bulunan spor kompleksinin de yer aldığı 100 milyon dolara mal olacak Misland Alışveriş Merkezi'nin yapımı devam ediyor.

Edinlen bilgiye göre, MİSLAND Projesi, Elazığlı 850 kişinin ortağı olduğu bir grup tarafından sürdürülüyor. Dörtte biri biten projenin 2012 yılının sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.
 
Bir adım öne geçeceğiz

MİS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, Elazığ'ın MİSLAND ile diğer bölge illerinden bir adım öne geçtiğini söyledi.

Büyük illerde birçok alanda alışveriş merkezleri açıldığını, bu hızlı artışın da birçok markayı Orta Anadolu ve Doğu Anadolu'daki büyük illere yönelttiğini, bu illerden birinin de Elazığ olduğunu ifade eden Demirbağ, kentin civar illere göre çoğu yönden daha parlak ve daha istikrarlı bir yürüyüşünün bulunduğunu kaydetti.

Elazığ'ın MİSLAND projesiyle oluşturduğu sinerjiyle diğer illere fark atarak bir adım önde durduğunu, kent insanının marka ve kaliteye önem verdiğini anlatan Demirbağ, MİSLAND'ın yatırım bedelinin birçok şehrin ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi.

Proje tamamlandığında hem Elazığ hem de bölgeye katkısının büyük olacağını ifade eden Demirbağ, şöyle dedi: "Bu projede hedef 100 milyon dolarlık yatırım, binin üzerinde istihdam, daha fazla turist çekimi, şehre gelen misafirlerin kalış sürelerinin uzatılması. Bölge illerinden ve ülkelerden üretici firmalarla fuarlar organize etmek. Gençlerin daha bilinçli ve ufku geniş olarak yetişmesini sağlamak. Tam olarak sosyal bir proje olan MİSLAND özellikle genç nüfusun daha bilinçli, duyarlı, geniş ufuklu olarak yetişmesini sağlayacaktır. Şu anda bile yatırım bedelinin birçok katı kadar şehrin ekonomisine katkı sağlamış durumda. Bunu şehir halkı şimdiden fark etmiş ve konuşmakta."

Projenin içerisinde barındırdığı konseptle Türkiye'de bir ilk proje olduğunu kaydeden Demirbağ, bunun hem Elazığ hem de bölge için cazibe merkezi olacağını söyledi.

Referans