04 / 02 / 2023

Elektronik devi konut sektörüne 'Starlife' projesiyle adım attı

Elektronik devi konut sektörüne 'Starlife' projesiyle adım attı

Türkiye elektronik pazarının lider kuruluşlarından Digicom, Silivri'de 'Starlife Villaları' ile gayrimenkul sektörüne adım attı.

Digicom'a bağlı Say Yapı Teknoloji tarafından inşaa edilen ve 90 adet villadan oluşan projenin Aralık'ta tamamlanması planlanıyor. Fiyatların kaba teslimlerde metrekare başına 900 dolar, ful tamamlanmış teslimlerde ise 1.165 dolardan başladığı proje geniş sosyal donatılarıyla da dikkat çekiyor.


Pioneer, LG, Sansui, Hitachi markalarının Türkiye distribütörü olan Türkiye'nin lider elektronek şirketlerinden Digicom, gayrimenkul sektörüne Silivri'de yaptığı villalarla adım attı. Digicom'a bağlı Say Yapı Teknoloji tarafından yapımına başlanan 'Starlife Villaları' projesi Silivri'de 80 dönüm arsa üzerine kurulu 90 adet villadan oluşuyor. "Bugün için yıldızların göz kamaştıran yaşamı, yarın için iyi bir yatırım" sloganıyla pazarlanan proje, Aralık 2007'de tamamlanacak. Fiyatların kaba teslimlerde metrekare başına 900 dolar, ful tamamlanmış teslimlerde ise 1.165 dolardan başladığı proje geniş sosyal donatılarıyla da iddialı. Starlife Villaları'nın satışını üstlenen Realty World'ün Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Büyükçetin ile 30 milyon dolarlık projeyi konuştuk.


Starlife Villaları projesini anlatır mısınız?


Starlife Villaları, Silivri'de 80 dönüm arsa üzerine kurulu 90 adet villadan oluşuyor. Tüm villalarımız dubleks. Projenin yapıldığı arazinin yüzde 70'i yeşil alanlara ayrıldı.


Projenin diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği nedir?


Projemizin en büyük özelliği 60 santimetre radyan temel üzerine kurulu betonarme müstakil villalardan oluşması. Bu nedenden dolayı yaz kış yaşama yönelik kuruldu. Yıldızların yaşamına davet eden, beklentinin üstünde yaşam sunan bir proje... Bugün için yıldızların göz kamaştıran yaşamı, yarın için iyi bir yatırım.


Konutların özellikleri neler? Ne tür hizmetler olacak?


Starlife, mükemmel peyzajı, geniş müstakil bahçeleri, her daireye özel saunası, isteğinize bağlı, dilediğiniz büyüklükte özel havuzu ve 2 araçlık otoparkıyla ayrıcalıklı bir yaşam sunacak. Bunlardan daha da önemlisi Silivri'nin ciddi şekilde gelişmekte olan bir yöre olması ticari limanların ve lojistik merkezlerinin projelendirilmesi ve batıya açılan alt yapısı tamamlanmış bir ilçe olması insanları yatırım amacıyla da projeye çekiyor.


Proje şu anda ne aşamada? Bitiş tarihi nedir?


Projenin şu anda yüzde 85'i tamamlanmış durumda. Aralık 2007'de de Starlife Villaları'nda yaşam başlayacak.


Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?


Projede üç tip villa bulunuyor. Bunlar şöyle sıralanıyor: Liz 1000-1350 metrekare arsa içerisinde 440 metrekare villa, Marilyn 750-850 metrekare arsa bahçe içerisinde 350 metrekare villa, Rita 600 metrekare arsa içerisinde 300 metrekare villa.


Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?


İki tür teslimat yapıyoruz. Kaba teslim metrekare fiyatımız 900 dolar. Ful teslim fiyatımız ise 1.165 dolar. Satışa Mayıs 2007'de başladık.


Yüzde kaçı satıldı. İlgi nasıl?


Projemiz büyük ilgi görüyor çünkü gerek inşaat tekniği ve kullanılan malzemeler gerekse sosyal tesisler olarak çok üst düzey bir kaliteyi tutturduk. Projeye ilgi sadece bölge insanından değil. İstanbul batı yakasından da büyük ilgiyle karşı karşıyayız. Gördüğümüz ilgiden memnunuz. Şu anda projenin yüzde 30'u satıldı.


Sosyal ve ortak alanlarda neler var?


Starlife Yaşam Merkezi, Starlife Villaları sakinlerine özel yüzme havuzu, fitness center, sauna, güneşlenme terası, mini golf sahası, basketbol ve voleybol sahası, gezi parkuru, çocuk parkı, tenis kortu, kafeterya ve barı ile hizmet sunacak.


Kimlere yönelik bir proje bu?


Silivri çok ciddi biçimde gelişmekte olan bir bölge. Özellikle İstanbul'un bir uydu kenti gibi düşünülüyor ve planlanıyor. 2011'e gelindiğinde Silivri'nin nüfusunun 2.5 milyon kişiye ulaşacağı öngörülüyor. Şu anda yapılmış olan villalar civar ilçelerde orta ve üst düzeyde çalışan ve bu düzeyde gelir sahibi olan ailelerin çok rahat sahip olabilecekleri konutlar.


Projenin büyüklüğü nedir?


Projenin birinci fazı 30 milyon dolar civarında olup ikinci faz çalışmalarına da başladık.


Sektör 2008'de yine Türkiye'nin lokomotifi olmaya devam edecek


Konut sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Sektörde yavaşlama olduğu söyleniyor. 2007 yılı 2006 ve 2005'e kıyasla nasıl gidiyor? Sektör gelecek bir kaç yılda nasıl seyir gösterir?


2005 yılının ortasında başlayan patlama gayrimenkul sektörünü ve bu sektörün yan sanayilerini ciddi bir biçimde tetiklemiş vaziyette. 2006 Mayıs ayındaki gizli kriz sektörü biraz yavaşlatmış olmakla birlikte 2007 yılı başı itibariyle gerek konut kredi faizlerindeki düşüş gerek gelişmekte olan yörelere yönelik yatırım ve oturum amaçlı konut edinme talepleri sektörü canlı tutuyor. Bunlarla birlikte konut kredi faizlerinde belirli düşüşler ve mortgage yasasının yürürlüğe girmesi sektörün özellikle 2008 başı itibariyle Türkiye'nin lokomotifi olmaya devam edeceğinin bir göstergesidir. (Hürriyet)
Geri Dön