Elite World Europe Otel, 120 milyon dolarlık yatırımla açıldı!

 Elite World Europe Otel, 120 milyon dolarlık yatırımla açıldı!Elite World Hotels zinciri, İstanbul Güneşli Basın Ekspres Yolu’nda elips mimarisi ile 120 milyon dolarlık yatırım yaptığı Elite World Europe’yi hizmete açtı.


Elite World Hotels zinciri, 120 milyon dolarlık yatırımla zincirin en büyük tesisi olan Elite World Europe’yi hizmete açtı.


İstanbul Güneşli Basın Ekspres Yolu’nda elips mimarisi ile dikkat çeken, 401 oda, 581 yatak kapasiteli otel konuklarını ağırlamaya başladı. Kongre oteli olarak kurgulanan ve 120 milyon dolar yatırım ile hayata geçirilen tesiste, 2 bin 500 kişi kapasiteli 8 toplantı salonu yer alıyor.


Elite World Hotels Zincir Genel Müdürü Ünsal Şınık, “Kapalı salonlarda uzun saatler süren toplantılar yapan, çok sık iş seyahetlerine giden, temposu yüksek iş hayatında dinlenmek ve keyif yapmayı imkansız zanneden iş dünyasını gülümsetecek, mutlu edeceğiz. Yani artık memnun müşterinin bir boyut ötesine geçmek istiyoruz. Mutlu müşteriyi hedefliyoruz” diye konuştu. 


Milliyet


Haber Sabah'ta şöyle yer aldı


İstanbul'da Taksim, Florya, İstanbul dışında ise Van ve Marmaris'te otelleri olan Elite World Hotels, 120 milyon dolarlık yatırımla zincirin en büyük tesisi Elite World Europe'yi hizmete açtı. İstanbul Basın Ekspres Yolu'nda açılan 401 oda, 581 yatak kapasiteli otelde, 2 bin 500 kişi kapasiteli 8 toplantı salonu yer alıyor. Yeni yatırımla zincirin otel sayısı 6'ya, çalışan sayısı 963'e, toplam yatak kapasitesi de 2 bin 506'ya ulaştı. Şirketin Genel Müdürü Ünsal Şınık, "Business to Hapiness konsepti ile sektörde farklılık yaratacağız" dedi.


Sabah


Haber Hürriyet'te şu şekilde yer aldı


Açılış için yaşanan 1.5 yıllık ertelemenin turist sıkıntısından kaynaklandığını açıklayan Elite World Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Elik, “Yaklaşık 4 yıl önce otel için çalışma yaptığımızda yatırımın geri dönüşünü 10-12 yıl olarak hesaplamıştık. Ancak bugün yatırımın geri dönüşünün 25 yıldan fazla süreceğini hesaplıyoruz” dedi. İstanbul Taksim’de Elite World Prestige, Elite World İstanbul, Florya’da Elite World Business, Van’da Elite World Van ve Marmaris’te Elite World Marmaris otelleri ile 15 yıldır turizm sektöründe olduklarını belirten Elik, “Geçen yıl büyük sıkıntı yaşadık. Özellikle Taksim’deki iki otelimizde fiyatlar 130 Euro’dan 65 Euro’ya kadar düştü. Batılı turist yok gibi. Taksim’deki otellerimizde doluluklar yüzde 52 oldu” diye konuştu.


KÜÇÜKYALI VE SAPANCA

Tüm bu yaşananlara rağmen yatırıma devam edeceklerini dile getiren Elik, “İstanbul Küçükyalı’da yine 100-120 milyon dolarlık bir yatırımla bir otel inşa edeceğiz. 400’e yakın odası olacak. Sapanca’da da bir otel yatırımımız olacak. Oranın yatırım maliyeti de 150 milyon doları bulacak. Bunlardan sonra Türkiye’de yatırımları şimdilik sonlanacak. Rusya St Petersburg’ta iki otel açma planımız var. Biri 600 odalı biri de 200 odalı olacak. Bu otellerin ardında Avrupa ülkelerine açılmayı hedefliyoruz” dedi. ifadelerini kullandı. Elite World Europe Hotel ile zincirin toplam otel sayısının 6’ya, çalışan sayısının da 963’e, yükseldiğini belirten Elik, zincirin toplam yatak kapasitesinin ise 2 bin 506’ya ulaştığını dile getirdi.


401 ODA 8 SALON

ELİTE World Hotels Zincir Genel Müdürü Ünsal Şınık da yeni açılan otel ile ilgili bilgi verdi. Şınık şunları söyledi: “Zincirimizin en büyük halkası olan Elite World Europe Hotel’de çok özel bir hizmet tanımı kurguladık. Yeni nesil toplantı konsepti olarak tanımladığımız “Business to Hapiness” ile sektöre büyük bir farklılık ve farkındalık kazandıracağız. Elite World Europe, dekorasyonu ve araç girişine uygun tasarımı ile 925 ve 995 metrekare büyüklükteki iki ayrı balo salonu, geniş bahçesi ile düğün, kongre gibi geniş katılımlı organizasyonlar için de ideal bir yer. Toplantı için gelenler ‘Game Arena’ oyun salonu kapsamındaki dijital oyunlardan faydalanabilecek. Ayrıca tırmanma alanları ve mini golf alanımız da var. Tesiste, 58’i suit 401 oda, 802 yatak kapasitesi ve 2 bin 500 kişi kapasiteli 8 toplantı salonu yer alıyor.”


Hürriyet